2014 m. spalio 28 d.

APIE BLOGĄ


Interneto platybėse galima rasti nemažai blogų apie nuosavo namo statybas, nemažai jų jau skaitau. Žinoma, kaip ir visame kame mūsų laikais, reikia atsirinkti kas tau yra aktualu, įdomu ir naudinga. Taip pat nestebina, jog daugumos statybų blogų autoriai yra vyrai, tačiau radau ir kelis "moteriškus" tinklaraščius, šiek tiek išsiskiriančius savo temomis bei rašymo stiliumi.

Aš šį dienoraštį pradėjau dėl to, jog man atrodo kažkada ateityje mums patiems bus įdomu prisiminti ir peržvelgti visą nueitą statybų kelią: nuo ko viskas prasidėjo, kaip vyko, kaip keitėsi ir į kokį rezultatą išvirto. Kadangi apie statybas nieko nenusimanau ir apskritai techniniai dalykai man yra svetima visata, čia greičiausiai nerasite diskusijų apie statybų technologijas, įvairaus pobūdžio inžinerinių skaičiavimų ar pateikiamų sprendimų. Na bent ne iš mano pusės, nors žadu kuo smulkiau aprašyti kiekvieną statybų etapą nuo projekto iki realių veiksmų statybų aikštelėje, labai norėčiau sulaukti kompetetingų statančių nuosavus namus vyrų komentarų ir patarimų.

Žymiai moteriškesnė ir artimesnė man pačiai blogo dalis bus skirta dalijimuisi įvairiomis idėjomis, susijusiomis tiek su namo statyba, tiek su įrengimu, estetiniu namų bei aplinkos kūrimu. Noriu čia sukaupti savo svajones ir vizijas, o vėliau papasakoti kaip man pavyko visa tai įgyvendinti, kiek kainavo ir kokiomis priemonėmis buvo padaryta.
Taip pat noriu dalintis savo asmeniniais atradimais ne tik namų statymo sferoje, bet papasakoti ir apie sutiktus įdomius žmones ar aplankytas vietas. Juk aplinkui tiek daug įkvėpiančių ir padrąsinančių asmenybių, įvykių ir reiškinių, kad tikrai neatsispirsiu jų neužfiksavusi.

Kalbant apie nuosavo namo statybas ir įrengimą, vyrauja nuostata, jog visa tai yra LABAI brangu. Ruošiuosi ypač kruopščiai fiksuoti visas su tuo susijusias išlaidas ir bus labai įdomu stebėti rezultatą: tikiuosi paneigti brangumo nuostatą, o galbūt, savo pačios nusivylimui, teks pripažinti, jog tai yra tiesa. Tuo pačiu turiu pasakyti, jog esame pasiryžę į namo statybas įdėti kuo įmanoma daugiausiai savo darbo bei pastangų. Stengsimės ieškoti geriausio kainos ir kokybės santykio: suprasdami, jog statomės namą gyvenimui, negalim sau leisti prasčiausios kokybės bei pigiausių paslaugų ir pirkinių, tačiau mūsų namo biudžetas bus ypač ribotas, taigi į kainą taip pat teks labai smarkiai atsižvelgti. Visus kainų skaičiavimus, palyginimus ir pasirinkimus pateiksiu čia.

Ir galiausiai, esu tikra, jog neišvengsiu "lyrinių nukrypimų", kadangi namo statybos ir visi su tuo susiję gyvenimo pokyčiai artimiausius kelis metus tiesiog ir bus mūsų gyvenimas. Tinklaraštis tikrai išlips iš įprastų "statybų blogo" rėmų.2 komentarai:

  1. Sveiki, ar Blogger taip padarytas, ar neaktyvavote prenumeratos modulio, kad galėtų sekti blogą? Sėkmės statybose :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sveiki, ačiū už pastabą, būtinai padarysim, kad galima būtų prenumeruoti :)

    AtsakytiPanaikinti