2014 m. gruodžio 28 d.

ĮSIGIJOM SKLYPĄSeniai nerašiau, nes iš tiesų norėjau sulaukti, kol galėsiu pasidalinti kokiomis nors realiomis naujienomis, o ne šiaip pasvajojimais, pasvarstymais ir pablevyzgojimais. Taigi paskutinis ir labai mums svarbus žingsnis - sklypo įsigijimas. Dabar juokais save vadiname žemvaldžiais ir, net jei žlugtų visi namo statybos planai ar užeitų koks karas ar viskas šiaip apsivertų aukštyn kojom, žemė jau yra mūsų ir ji niekur iš ten neišeis.

Dar truputį apie patį sklypą. Įsigijimą lėmė kainos, vietos ir dydžio protingas santykis. Na, mūsų galva - protingas, nes kitam žmogui gal ir nemokamai tokio neįsiūlytum, apie kiekvieno asmeninius pasirinkimo kriterijus jau rašiau. Palyginus apylinkėse esančių sklypų kainas pagal dydį ir komunikacijų buvimą/nebuvimą, mūsiškis pasirodė labai nebrangus. Nežinau kodėl, nelabai ir gilinomės. Gal vėliau pamatysim trūkumus, o gal ir ne, gal čia kokie rinkos žaidimai. Mums buvo svarbu sklypo orientacija, kad pietinė pusė nebūtų užstota, nebūtų įvažiavimas iš pietų. Taip pat ten jau įrengtos elektros dėžutės, privestas šviesolaidinis internetas, už keliasdešimt metrų - dujotiekis. Kadangi šalia jau nupirkta nemažai sklypų, tai, manau, nebus problemų susikooperuoti gręžinio įrengimui. Taip pat keli šimtai metrų iki miesto autobusų stotelės, puskilometrio spinduliu gyvena kelios giminaičių šeimos. Žodžiu, esame patenkinti ir laukiame Naujų metų, tada po truputį galima bus užsiimti projektu. Nusprendėme niekur neskubėti, tuo labiau, kad tuoj pasirodys ir naujas žmogus, kuris gerokai pakoreguos gyvenimo būdą ir tempą.

Laukia pilni iššūkių ir nuotykiu nauji metai, nekantrauju! Beje visus sveikinu su praėjusiomis ir ateinančiomis šventėmis, linkiu įkvėpimo, pozityvaus mąstymo visame kame: darbuose, asmeniniame gyvenime ir ... statybose!!!

11 komentarų:

 1. Neatskleisit kur, kokį? Apie už kiek jau nekalbu :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kadangi ankstesniame poste rašėte, kad yra Pavilnyje / N. Vilnioje gyvenančių giminių, tai ar teisingai spėju, kad sklypą įsigyjote būtent čia ? :)

  Pridėkite nuotraukų, skaitytojams bus kelis kartus įdomiau skaityti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip, sklypas Pavilnyje, bet ne soduose, o "naujuose plotuose" :D 8 arai. Norėjosi daugiau, bet kadangi daržų nesiruošiame auginti, tai apsisprendimą lėmė kiti sklypo pliusai.
  Nuotraukų butinai įdėsiu, kai ką nors turėsiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveikinu, būsim beveik kaimynai :) Už arą ten dabar prašo apie 10.000 Lt - ar panašiai iš jūs sutarėt, ar pavyko pigiau gauti?
  Jeigu 8 arai - turbūt Levidonių ar Šilingo gatvėse ?

  Būtinai lauksim foto, tikrai labai įdomu kurioje vietoje ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šilingo :D O jūs kurioje vietoje?

   Panaikinti
  2. Na va, atspėjau :) Mano bloge iš matomos vietovės turėtumėte atpažinti objekto vietą. Tik pastatyta yra gerokai daugiau, negu šiuo metu bloge įdėtos nuotraukos.

   Panaikinti
 5. ps.
  Būtina ir dėl keliukų, apšvietimo su kaimynais iškart susitarti. Bendriją kokią įkurti. Nes vėliau reikalai nejudės.
  Mūsų naujam rajone pasisekė - kaimynai supranta kad tai būtina. Net daugiau: vienas kaimynas miško gabaliuką atrėžė veikų žaidimo aikštelei. O tai labai svarbu. Naujosios statybos be viešų erdvių atrodo labai nykiai, kaip getas. Pamėginkit iškart tą reikalą pajudinti. Tai sutvarkoma, ypač kai kaimynai jauni ir energingi ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. 8 arai daug problemų sukelia. Namukas tik nedidelis ir tik 2 aukštų - o tai nelabai patogu. Bet taupu :)
  Kitiems, tvirtina, daugiau ir nereikia.
  Bet susidursite su problem, kad su kaimynais gyvensite kur kas gausčiau nei daugiabutyje. Jie žiūrės į jūsų virtuvę, jūs į jų miegamąjį. Piknikai nori nenori taps bendra švente.
  Patarimas: iškarti su kaimynais kooperuotis, statyti sublokuotus ar bent smarkiai suartintus namus. Taip išlošite erdvės ir komforto. Ir dėl nuotekų bei vandens būtina tartis.
  O šiaip sveikinu su užuojauta - laukia DAUG darbo :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai jau juodai čia viskas nupiešta patapo :) Ar geriau vienas ar du aukštai, tai čia amžina diskusija, kurioje teisingo atsakymo tiesiog nėra. Aišku, mažesnis sklypas kaip ir pats siūlo 2 aukštus. Pats nelabai suprantu tokių, kur namą pasistato ir lieka sklypas po 3-4 metrus iki tvoros iš visų pusių...

   O su kaimynais tai galima ir kelias savaites nesusimatyti, jeigu namai palankiai išsidėsto :D Ir patiems namą reikia protingai orientuoti. Nedaryti didelių langų prie pat tvoros į kaimynų pusę ir panašiai.

   Julija, tai visgi kokį namą įsivaizduojat? Plotas, aukštų skaičius, kambarių skaičius? Įdomu :)

   Panaikinti
  2. Problemos, nes mažokai ploto, teisingai supratau? Namai arti vienas kito? Galvojau apie tai, bet gal gudriau paplanavus to ir pavyktų išvengti? Pas mus sklypai "liečiasi" šiaurinėje ir pietinėje pusėse, įvažiavimas iš rytų. Tai, pvz., galima namą statyti kuo arčiau šiaurinės ribos, o vidų išplanuoti taip, kad šiaurinėje pusėje nebūtų gyvenamųjų patalpų su dideliais langais, dar iš tos pusės padaryti pastogę automobiliui. Tuomet liktų atvira tik pietų pusė su visais dideliais langais, bet iš tos pusės būtų ir kiemas, taigi iki kaimynų namo padidėtų atstumas, dar gal palei tvorą kokių krūmų pasiauginti ar net gyvatvorę... Visai pavyktų "pasislėpti" :)
   Keliui nuo kiekvieno sklypo priklauso servitutas, tai tikiuosi dėl to problemų nebus, bet šiaip mes labai nusiteikę draugiškai bendrauti su kaimynais, tik dar neaišku, kas ten per žmonės. Tikiuosi visi bus geranoriški :)
   Ačiū už mintis ir padrąsinimą!

   Panaikinti
  3. Taip, Auto statyti šiaurėje yra teisinga. Langų ten nereikia
   Darydama tvorą ar stoginę turi gauti kaimynų sutikimą. O jį truputi sunkoka bus gauti jei norėsit 2a namą iškart prie jų pietinės pusės priglausti. Pirk knygą 'Derybų menas' ;)
   O gal ir 1a jums pakaks arba 1.5a..

   Panaikinti