2015 m. sausio 6 d.

NAMO VIZIJA: IŠPLANAVIMAS

Na, kad jau pradėjau čia su tom vizijom, tai ir pabaigsiu. Man labai nesiseka su mėgėjiškom namo planavimo programom (HomebyMe, FloorPlanner ir kt.), ypač kai veiksmas prieina iki 3D interjero apstatymo, tai mane iš karto sunervina, nes turiu rinktis baldus ir kt. iš šimtų man visai nepatinkančių daiktų, o dar sienos, grindys ir t.t. Sims'ų atsižaidžiau paauglystėje. Užtai labiau vertinu aiškius brėžinius su išmatavimais ir plotais, nes pradžioj tikrai neesmė, kokios spalvos bus sofa ar kokios formos klozetas.

Taigi, šiaip ne taip susitariau su viena programėle, kad aiškiau būtų su išmatavimais, kai ką prisipiešiau "ranka" ir štai kas gavosi. Pirmo aukšto 2 variantai:

Taip, taip, namas be tambūro :) Visaip mąstėm, svarstėm ir niekaip mūsų tas tambūro reikalingumas neįtikino. Kiek dažnai reikia varstyti duris ir kiek ilgai jas laikyti atviras, kad tikrai pasijaustų šalčio priėjimas? Be to, jeigu skirtume vietos bent mažam tambūrėliui, vistiek kitos patalpos turėtų slinktis į viršų ir nukentėtų darbo kambario plotas, kas man atrodo didesnis nuostolis. 
Kadangi koridorius bus gana siauras ir dar ilgi tiesūs laiptai, kad išnaudotume plotą, turime idėją po jais daryti spintą. Bet jeigu tai pasirodytų per sudėtinga, per brangu ar tiesiog ten spinta netilptų, galima apsukti nišą į koridoriaus pusę ir ten įrengti sieninę spintą. Wc taip pat norėtųsi pakišti bent metrą po laiptais.
Tokio išplanavimo minusas tas, kad viskas išeina truputį į ilgį, štai ir svetainė-valgomasis gana siauras (apie 4-4,5m) ir ilgas. Prie virtuvės man būtinai reikalingas sandėliukas, dėl kurio ypač susiaurėja darbo kambarys. Taip pat norėčiau, kad ta virtuvės dalis, kur bus viryklė būtų šiek tiek paslėpta. Tiek dėl kvapų sklidimo, tiek dėl to, jog nesu labai tvarkinga ir prie viryklės dažnai būna šioks toks bardakėlis :) Dėl to man antrasis plano variantas atrodo geriau. O darbo kambarys tai tokia labiau praktiška vieta, svarbu tilptų du darbo stalai, lentynos, kelios spintelės ir sofa svečiui paguldyt.

Antras aukštas:

Miegamasis su drabužine; 2 vaikų kambariai, vonia ir skalbykla-techn. patalpa. Čia kažkaip neturiu nei ką pridurti, niekaip man kitaip neišsidėliojo kambariai, kad miegamieji būtų pietuose, o kt. patalpos šiaurėje.

Šiaip ar taip, bus ir architekto variantas. Profesionalas, žinoma, visai kitaip erdves mato, o dar ir paskaičiuos atstumus ir plotus tiksliau. Žodžiu, smagu buvo papaišyti, bet neprisirišam labai prie šių eskizų, dar turim daug laiko viskam apmąstyti ir pergalvoti.


19 komentarų:

 1. Tambūro nebuvimas labai stipriai pasijaučia prie didelio šalčio ir vėjo. Dabar kol nėra durų pas mus į tambūrą, tai šalčio banga labai "smagiai" per namą praeina atidarius duris.

  AtsakytiPanaikinti
 2. o man štai tambūras buvo vienas iš reikalavimu ir "must have". Vienas dalykas - tai yra vieta kur nusiaunama ir numetama avalynė ir drabužiai, tašės ir t.t. - ir tiesiog tą reikalą patogiau uždaryti ir paslėpti. Bet čia aišku toks nerimtas argumentas. O rimtas, su kuriuo susidūriau statybų metu - nėra rinkoje normalių lauko durų, kurios būtų sandarios labai. Taip, galima padaryti tokias, kokias kaip klezys (http://www.pasyvusnamas.klezys.lt/2013/04/03/lauko-durys/) - nezinau, ar dare sandarumo testa, gal turetu kokiu atsiliepimu. Bet - man teko kalbetis su draugais, kurie įsistatę sunkias tokias ar pan. duris - jeigu yra vaikuciu, tai su sunkiom storom durim neduok dieve prisispaus pirstukus ar pan. - labai pavojinga. Toks momentas, apie kuri nepagalvotum, bet praktiskas, todel verta atkreipti demesi. Taigi as geriau uz duris lenvesnes, sandarumo mazau lauko duryse, ir tamburas su sildomom grindim sakykim - puikus sprendimas. Na tai mato nuomone, as labai pasigendu tamburo savo bute, nes ji panaikinau savo laiku del grozio - galvojau patogiau, bet deja deja... O del braizymo - man rodos jus soformuluokite noru sarasa architektui, kai pasirinksite, reklamos versle tai vadinama "brief'u" jeigu kartais teko susidurti - ir nustebsite, kokius fainus sprendimus (ir jums netiketus) gali pasiulyti geras architektas. As rasiau savo uzduoti, nieko primetamo, bet labai konkretus norai, jeigu butu idomu: http://statausodyba.blogspot.com/2012/01/lukesciu-sarasas-namo-projektui.html (tik aisku pas mane toks uzmiescio namas - sodyba - polisio ir atostogu buveine - vasaros ir kaledine rezidencija :) taigi ir lukesciai buvo kiek specifiniai)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pastabukai:
  daugoka mažų erdvių. Gal jų nereikia pradžiai? Kai prireiks, prisistatysit?
  Darbo kambary dirbti nesinorės. Bent langiuką padarykit.
  O salonas (sofa) ir vonia nefengšui - tai vizualiai ar logiškai pereinamieji kambariai. Tokiuose nebus malonu būti ar pailsėti.
  Didysis salono langas, be atramų, kažin ar įmanomas.
  Tamburą galėsit vėliau pridėti išorėje. Bent dabartiniame variante puikiai įmanoma.
  Taigi, dar laukia nemažai korekcijų ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už pastabas! Darbo kambaryje langas yra, jis išeina į vakarus, kaip ir virtuvės langas. Ir, atleiskite, nesupratau apie sofą ir vonią. Gal dėl to, kad nesidomiu fengšui? :) Dėl atramų ir pan. techninių dalykų, tai kaip ir rašiau, neturiu kompetencijos teisingai nubraižyti. Čia daugiau mano pažaidimas, o šiaip rimtą planavimą paliksim architektui.

   Panaikinti
  2. fengšui nėra šventa karvė. Aš irgi nesidomiu. Bet fengšui dėsniai yra apie harmoniją. Ir mano gyvenimo patirtimi - jie yra labai teisingi.
   Nueik į koki vienos erdvės restoraną. Kur norėsis sėsti: ar praeinamame salė viduryje ar kur iš krašto, prie lango, kamputyje?
   Sofa gali būti ten kur pastatei. Bet už jos turėtų būti bent sienelė.
   Kaip 'sutvarkyti' sandėliuką už vonios - nežinau.

   Panaikinti
 4. Dar vienas dalykas - laiptai pačiame "tambūre" prie durų. Kai žiemą ir ne tik ten bus bus šlapia/nešvaru dėl batų, jums pro ten reiks vaikščiot į antrą aukštą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerai pastebėta. Dabar pas mus bute vaikštom per visą koridorių į wc, kuris yra priešais lauko duris. Nepasakyčiau, kad labai išsipurvinam :) Kol tiksliai nežinome, kokio ilgio bus laiptai, tol nelabai aišku, kiek tos vietos prie laiptų bus ir iš viso kokio dydžio/ilgio koridorius.

   Panaikinti
  2. Nepamirškit, kad bute didžioji dalis vandens ir purvo laiptinėj pasilieka :) Šiaip čia aišku ne tragedija, dabar pats gyvenu bute, kur tualetas prieš pat lauko duris. Bet koridorių šluoti/plauti reikia n kartų dažniau, nei reikdavo kitam bute. O name į vidų įeini tiesiai iš lauko, be jokių laiptinių.

   Panaikinti
 5. Taip taisingai- katilines nesimato :) Kitos pastabos- piesti ir delioti kambarius- gerai, bet kyla klausimas- kur bus nesancios sienos ir kaip remsit perdanga? Pradeciau nuo pasiplanavimo kokia desit, tik turekit galvoje, kad plokstes visgi- pigiausia. Vakaruose tas 3.5 kvadrato kaip suprantu ukine patalpele- asmeniskai man nepraktiskas dalykas. Daryciau panasiai i pirma varianta, bet uztektu sieneles tarp virtuves ir darbo kambario, gal ir uzsukti, kad butu nisa ir kokia papildoma spintele imontuoti tenai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Katilinė" yra antrame aukšte už vonios tas kambariukas. Tik dar neaišku, koks ten katilas stovės :) Žinau, kad dauguma daro katilines pirmame aukšte, bet čia man irgi trūksta argumentų. Norėčiau, kad ten tilptų ir skalbykla, kas man tikrai atrodo patogiau antrame aukšte. Niša ir spintelė gerokai skiriasi nuo sandėliuko patalpėles, ypač kai namas be rūsio. Man jis irgi niekur patogiai nesusitalpina, tai žiūrėsim ką architektas pasiūlys.

   Panaikinti
  2. Kol kas tai sudėtingiausias mums klausimas, į kurį dar neturime atsakymo. Name tikrai bus rekuperacinė vėdinimo sistema, taigi "katilinėje" kabės rekuperatorius. Taip pat norime grindinio šildymo, taigi greičiausiai svarstysime saulės kolektorius, tuomet vietą dar užims akumuliacinė talpa. Kuom dar papildomai pasišildysim, kaip sakiau - nežinia, bet vyras nori židinio/krosnelės, tai yra variantas išsivedžiot ortakius ir pasišildyt kitus kambarius nuo to pačio židinio. Ar dar prie viso to apsimoka darytis kažkokį dujų ar kito kuro katilą, kyla abejonių. Ieškosim kokio speco, kuris gal mum prašvies protą dėl šių reikalų :)

   Panaikinti
 6. Gal pasikartosiu, nes neskaičiau visų komentarų, bet man atrodo nebus patogus 1-o aukšto išplanavimas dėl to kad virtuvė labai toli nuo patekimo į namą. Juk visi dažniausiai užsukam su pirkiniais tiesiai į virtuvę, o kas kart teks pereiti visą svetainę, dar kartais skubant ir su batais...
  Tik patekus į saloną labai ne vietoje stovi sofa, turėsite ją nuolat apeiti, gal vertėtų toj vietoj virtuvę planuoti prailginus sienelę iš kairės, o svetainę planuoti kur stovi pietų stalas, atsivertų gražesnis vaizdas.
  Ir darbo kambarys bus labai tamsus, tik vienas langiukas jo gale, sofa labai ant praėjimo netenka savo funkcijos.
  Atsiprašau, už pastabas jei nepatiko, bet dirbu su interjero planavimu tai iš kart kas nevisai tinkama krenta į akis.. :)
  Sėkmės ieškojimuose!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gal ir jūsų tiesa dėl virtuvės, bet nenorėčiau, kad ji irgi būtų "pereinama" ir be to, sandėliukas tuomet jau tikrai niekur netilps... Na reiks pasipaišyti ir pažiūrėti kaip atrodys :) Iš tiesų, atstumai nebus labai dideli, kol kas planuojam 10*7m. plotą, tai juk keli žingsniai... Dėl darbo kambario tai esate teisus, greičiausiai teks daryti dar vieną šiaurinį langelį :) O dėl baldų vietos, tai irgi dabar nespręsčiau, jais tik norėjau parodyti, kur koks kambarys planuojamas :)
   Ačiū jums už pastebėjimus, dėl to čia ir dalinuosi, nes kiti pastebi dalykus, apie kuriuos kartais net nepagalvoji :)

   Panaikinti
 7. Keletą pastebėjimų iš mūsų pusės :) Svarbiausias patarimas tarkitės su giminėmis, draugais, pažįstamais, draugais, internautais, apsilankykite kuo daugiau namų, kuo daugiau nuomonių išgirsite tuo greičiau ir savų sprendimų atrasite kas Jums yra tinkama ir priimtina. Nebent statysitės 3 namą :)
  1. katilinė antrame aukšte tikrai nemanau kad itin praktiškas pasirinkimas, o jei ir saulės kolektoriai + akumuliacinė talpa, tada rimtos perdangos reikės, kad kokia 1 t talpą atlaikytų :) Kelkite į pirmą aukštą viską.
  2. tiesūs laiptai gražu, mūsų variantas irgi labai panašus, dabar kaip tik ieškome kas gamins, jei jūsų lubos nebus itin aukštos jų ilgis bus apie 4 m.
  3. virtuvės sandėliukas yra gėris, vienas labiausiai pasiteisinančių sprendimų :)
  4. tambūrą visgi siūlyčiau daryti dėl visų jau išvardintų priežasčių.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Keletas pastabų iš mano varpinės :)
  Dėl tambūro, tai kad jis čia toks kaip ir yra, tiek kad neuždaras. Jei jausis skersvėjai bus galima duris gal padaryti kur įėjimas į svetainę. O laiptais į viršų šaltis neužlips :)
  Pas mane irgi tambūras panašiai, statybų eigoj galvojom daryti duris ar nedaryti, kol kas nepasidarėm, ir antrą žiemą gyvenam nepasigedom jų. Kadangi lauko durys gaunasi ne tiesiai į svetainė vistiek, o už kampo nemažo, tai jokio traukimo nesijaučia.
  Bet kas dėl purvo tai jo, gali nešiotis po namus vaikštant iš pirmo į antrą aukštus.
  Jei katilinė dujinė, elektrinė arba ŠS, gali būt ir antram aukšte, kitais atvejais tik pirmam.
  Kai katilinė pirmam, ji tada gali tarnaut ir kaip sandėliukas lauko rakandų, nebent planuojat iš karto ir lauko sandėliuką turėti (karutis, kastuvai, grėbliai, žoliapjovės, dviračiai ir pan...)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Toks vienas labai žymus architektas, Frank Gehry, yra pasakęs: I don't know why people hire architects and then tell them what to do. :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Man irgi atrodo, kad tambūras reikalingas dalykas. Mes namuose taip pat jį turime, nes kažkada pasinaudojome protingo žmogaus patarimu. Ir tikrai nenusivylėme. Jis sulaiko šilumą, paslepia tai ko nesinori visada matyti (išdėliotų batų, rankinių ir pan.). Tik nesupratau kodėl yra negerai, kad vonios kambarys su wc yra prieš lauko duris?

  AtsakytiPanaikinti