2015 m. sausio 1 d.

NAMO VIZIJA 2

Šį kartą bandysiu raštu vizualizuoti mūsų su vyru įsivaizduojamą namą. Džiaugiuosi, kad kol kas didelių nesutarimų dėl to neturėjom, bet nujaučiu, kad kai reikalai prieis prie konkrečių sprendimų, gali nuomonės ir išsiskirti. Bet svarbiausia rasti kompromisą, o ir architektas tars svarų žodį, taigi reikia nusiteikti lanksčiam bendradarbiavimui ir viskas išeis taip, kaip svajojam.

Taigi mane įkvėpė du internete rasti namų pavyzdžiai. Rusijoje prie Maskvos pastatytas eksperimentinis Aktyvus namas ir Prancūzijoje prie Paryžiaus stovintis Pasyvus namas.

Pirmasis mums imponuoja savo išore: paprasta forma (stačiakampis), o originalumo prideda stogas. Tik mums patiktų dar minimalesnis variantas be tūrinių stoglangių, laiptų ir net langų čia per daug mūsų įsivaizduojamam variantui. Žinoma, ir pats namas mums per didelis, bet esme labai aiški, bus įdomu sužinoti, ką architektai mano apie galimybę pasistatyti kažką panašaus.Antrasis mane nukreipė teisinga vidaus išplanavimo linkme. Kaip paprastai sudėlioti gyvenamasias patalpas pietinėje pusėje, o pagalbines - šiaurinėje. Ir dar man čia patinka, kaip padaryta pastogė automobiliui. Aišku, viską tiksliai išplanuos architektas, bet galima jį nukreipti, patiems kuo tiksliau įsivaizduojant, kur, koks kambarys bus patogiausias mums.
O kalbant konkrečiau apie patį namą, tai kol kas mūsų sprendimai tokie:
 • Ne daugiau 140 m2 gyvenamojo ploto.
 • 2 aukštai: pirmas aukštas + mansardinis aukštas. Dabar gyvenam aukštai be lifto, taigi laipiojimas į antrą aukštą mūsų tikrai negązdina :) Be to, mano nuomone, gražūs laiptai puošia namą, o dėl jų įrengimo kainos irgi galima diskutuoti, lyginant pvz. su didesnio ploto pamatų ar stogo įrengimu vieno aukšto namui ir pan. 
 • Pirmas aukštas: koridorius-laiptinė, svetainė-valgomasis-virtuvė, darbo kambarys, wc-dušas. Antras aukštas: holas, 3 miegamieji, wc su vonia, techninė patalpa.
 • Pastogė vienam automobiliui su mažu sandėliuku.
 • Statyba: karkasinis namas. Kol kas mąstom apie tradicinius gręžtinius-polinius pamatus, nors čia dar reikės daryti tyrimą su konkrečiu projektu, kainų palyginimą ir tt.
 • Rekuperacinė vėdinimo sistema.
 • Saulės kolektoriai.
 • Šildomos grindys.
 • Židinys/krosnelė.
Dar nieko nesiaiškinom ir neįsivaizduojam dėl šildymo sistemos, bet faktas, kad nenorim jokių katilų ir dujinio šildymo. Ir jeigu statytis energiškai efektyvų namą, tai šie šildymo būdai turbūt visai ir neapsimoka?

Šiaip šitas mūsų pafantazavimas dar labai preliminarus, puikiai suprantam, kad viskas gali keistis ne vieną kartą. Bet svarbiausia, kad vaizdai galvoje jau dėliojasi, kaupiama informaciją ir tikiuosi reikalai greit pradės materializuotis.

20 komentarų:

 1. O kur biudzetas? nebent jusu pinigai nevarzo, bet protingas sprendimas butu pirma susiskaiciuoti pinigus :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žinoma, kad pinigų mes turime ne begalybę. Tik niekaip nesumąstau, kaip paskaičiuoti tokio namo kainą iš oro? Na, jūsų nuomone, kiek kainuotų tokio namo pastatymas? Kokią dalį namo galima pastatyti, pvz. už 200 000 Lt? Kiek namo kaina priklauso nuo medžiagų kainų, darbų kainų, išorės apdailos, langų, vėdinimo, šildymo sistemų ir visų kitų elementų kainų? Tai kaip suskaičiuoti fantazijų namo kainą? Nes rezultatas gali išeiti "nuo tiek iki tiek" ir skairtumas gali būti gana didelis.

   Panaikinti
  2. Skaiciuoti siulau labai paprastai. Jei nama didziaja dalimi statysite patys t.y. patys rupinsites medziagu tiekimu, patys dirbsite, 1m2 kaina ~1100-1300Lt; Jei didzioji dalis darbu bus atliekami samdomu specialistu, 1m2 siulau pradeti skaiciuoti nuo ~2500Lt.

   Panaikinti
 2. Jūsų pateiktos nuotraukos tikrai gražių namų, bet vien tokia apdaila stipriai išaugins statybų kainą. O ir priežiūra fasado bus daug dažnesnė ir sudėtingesnė. Esat teisi, kad nesusiskaičiuosi tiksliai namo kainos - tiksliai nepavyksta suskaičiuoti net turint projektą prieš akis... bet galima bent apytikriai pasiskaičiuoti daugmaž pagal kvadratūrą, numanomus išmatavimus ir pasirinktas medžiagas. Taip galima pažiūrėt ar bent į panašias sumas taikomasi. Gal jūsų biudžetas kokie 300 tūkst, o tiek išeis vien medžiagoms pasirinkus sudėtingą architektūrą ar įmantrias apdailos medžiagas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rašydama nepatikslinau, kad medžio apdaila namo fasadui ne mūsų skonio ir pareigingumo lygio :) Tikrai nesugebėtume gražiai ir tvarkingai prižiūrėti, todėl rinksimės ne tokias reiklias ir pigesnes medžiagas. Tik dar tiksliai neaiškų kokias, renkantis norėtųsi pačiupinėti ir pažiūrėti gyvai, o ne spręsti iš paveiksliukų :)

   Panaikinti
 3. Spėju, kad tas 'paprastas' stogas kainuoja brangiau už įmantrius standartinius čerpinius.
  Įdomu, kokia to stogo danga? Kaip lietus nuleidžiamas? ne tradiciniai, o brangesni sprendimai ten, matyt.
  Tad ruoškitės rimtesniam pokalbiui su architektais ;)
  O šiaip tai gali būti jų pasirinkimo testas. 'Ką, mielieji, išmanote apie tokius namus?' :)
  Man asmeniškai toks stogas, be užlaidų, nelabai patinka - truputi ne fengšui. Bet tai geriau už plokščią, aišku.
  Puspasyviam namui projektuokit kuo daugiau langų į pietus ir minimaliai - šiaurę. Tik va klausimas: ar kaimynai neuždengs žieminės saulės?
  Jei namas bus padoriai šiltas, tai gal ir pakaktų saulės kolektorių ir granulinio židinio su vandens kontūru + elektra.
  Pirmam aukšte numatykit galimybę padaryti miegamąjį. Tikrai gali praversti senam žmogui.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Randu ir kartoninių projektų, kur stogas be užlaidų ir namo fasadas, ir stogas dengtas ta pačia medžiaga, pvz.: http://z500.lt/projekt/zx40 (yra ten ir daugiau, bet šitas būdingiausias). Kituose architektų puslapiuose irgi mačiau panašių projektų. Tad nemanau, kad čia kažkas labai naujo, gal mano pavyzdžio atveju stogo sudėtingumas jo nesimetriškume, sužinosim konkrečiai pakalbėję su architektu.
  Dėl stogo užlaidų, tai manau čia skonio reikalas, bet jeigu yra siūlomi tokie projektai, tai reiškias ir įrengimo technologija yra. Juk namų su plokščiais stogais sienos irgi kažkaip apsaugomos nuo lietaus ir drėgmės?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai žinoma, kad viskas padaroma ir technologijos tam yra, ir medžiagos. Niekas nesako, kad nedarykit taip, tik įvertint reikia rimčiau. Esmė tame, kad toks variantas yra daug sudėtingesnis. Kiek tokių stogų matot Lietuvoj? Kiek statybininkų moka tvarkingai įrengti tokį mazgą? Kokios garantijos, kad jūsų stogdengiai būtent tokį variantą darys ne pirmą kartą? Taip pat klaidos pasirinkus tokį variantą kainuos daug daugiau ir čia joms vietos išvis nėra.

   Panaikinti
 5. Va tas naujarusiškas namas iš arčiau:
  http://www.designerhk.com/blog/15/7352
  Jį ir aš pastebėjau - vidus patiko. Bet kainuoja ...
  O lietaus nuvedimo sistemos išvis nėra? Labai keista. Nepatogu, o ir namas už metų nekaip atrodys.
  Ir kuo nuo saulės užsidengti? Nėra net žaliuzi išorinių. Iškeps ten jie vasarą. Nebent pinigų negaili, pigia rusiška elektra kondicionierių varinėja. Bet tai ne A+ klasė, Net ne A klasė gaunasi.

  Beje, už 200 t.Lt pastatytumėt namuką su daline apdaila, manau. Jei smarkiai taupytume.
  Bet teks patiems gan intensyviai padėti ar bent prižiūrėti.

  AtsakytiPanaikinti
 6. pps.
  Mano pusė-inžinierė-konsultantė pasakė, kad yra lietaus nuvedimas šiame name yra - paslėptas. Naujas mados klyksmas toks. Jos kolegai architektas tokį namuką suprojektavo, ir šiam teko keiktis statant - bais brangiai kainavo.
  Dar apie naujoves: kaimynas užsimanė molinių sienų tinko. Kainavo 5 kart brangiau nei įprastas, nes Lietuvoje tik keli tokie specialistai o ir tie užimti labai.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveiki, taip - dabar lietaus nuvedimą paslepia sienose, nebūna kad be jo namas būtų :) Dėl užlaidų - tiesa tokia, kad užlaidos atlieka labai praktinė funkciją - vasarą kai karšta o saulė aukštai, jos neleidžia taip įkyriai jai prispiginti ir prikaitinti patalpas viduje. Mes tas užlaidas kaip tik kuo didesnes darėmė - nes ir langus apsaugo, sausas beveik metras po namu - sausa ir sienoms, ir cokoliui. Juk mūsuose net cokolį reikalauja minimum 30 ar 40 cm aukščio daryti, nes tokio klimato sąlygomis šlapia ir taškosi. O šiuose gražiuose paveiksliukuose - stogas be užlaidų + cokolis žemas - "pasaka" tiesiog :) Šiaip pati idėja tikrai graži - viskas modernu, bet patarimas labai pagalvoti apie praktiškumą ir ilgaamžiškumą. Dėl antro aukšto ir laiptų - laiptai daiktas brangokas, bet tikrai ne toks brangus kaip didelis stogas vieno aukšto namui, todėl lyginant sąmatas čia ne tiek pamatų savikaina, kiek stogo savikaina rūpėti turėtų. Kuo mažesnis stogas - tuo pigesnis namas. Aš čia iš savo "skaudžios" patirties, stogas sudarė 40 proc. namo dėžutės kainos... Laiptai tikrai yra pigiau nei didesni pamatai+perdanga+didelis stogo plotas. Dar vienas dalykas - Lietuvoje praverstų terasa po stogų, bet ji jeigu norite patogios, turėtų būti ne siauresnė nei 4 m. Man terasa - pats būtiniausias namo atributas :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Galiu pagelbėti organizuojant statybos valdymo darbus, skaičiuojant sąmatą, atliekant nepriklausomą statybos techninę priežiūrą ir kt darbai.
  Norėdami gauti daugiau informacijos, prašau susisiekti su manimi.
  Erikas eeeryk@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 9. Nejuokauju, perskaitęs apie paprastą namą ir pamačius vizualizaciją - net klaviatura apipyliau sultim :D Nebegailu rasyt kai kuriais migtukais :// Paprasto tai tikrai nieko cia nera, siulau ieskot konsultanto (pvz statybininko bent ismanancio viso namo statybas), kuris galetu paaiskinti kas yra paprastas projektas, kad neprisidarytumete vien dezutei tiek, kiek kitam du namus pastatyt pakaktu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. :D apgailestauju dėl klaviatūros :)))) "paprasta" mano galva yra namo stačiakampė forma, sudėtinga galbūt tik stogo konstrukcija, dėl šito dar aiškinsimės. Mes nenorime nukopijuoti to rusiško namo su visom detalėm, jį imam tik kaip pavyzdį to, ką patys įsivaizduojam. O įsivaizduojam tikrai paprastesnį už tą "reklaminį" statinį :) nenorim nei tokios apdailos, nei visų išlindusių langelių ir bokštelių, nei tiek įmantrių stoglangių, nei tokio išplanavimo ir įgyvendinimo :)

   Beje, gal galėtumėte pakomentuoti kur tiksliau matote namo architektūrinį ar konstrukcinį sudėtingumą ir kas mums atsieitų brangiai/brangiau už kitus stačiakampio formos pastatus? Dėkoju!

   Panaikinti
  2. Aš, irgi, nesu kompetetingas komentuoti labai detaliai, nes mes ruošiames savo namo statybom, ir tai visiškai nepanašu į mano darbo specifiką, bet visgi..

   1. Vizualizacijose namai yra TRIJŲ aukštų;
   2. Kokiu tikslu namo šlaitai skirtingi, siaurasis šlaitas atrodys, manau tikrai prastai, taip pat viduje plačiajame šlaite bus didelis nuožulnumas, ko pasekoje galit net neprieiti prie grindų krašto, nekalbant jau apie ką nors statymą iš baldų..
   3. 140 kv.m. namui, mano supratimu, nereikia dvejų aukštų namo (nors aš tik už du, na bet mūsų nusimato 250kv..);
   4. Antrame aukšte holas ir patalpa "namo smegenims"? Tai svečiai vaikščios į antrą aukštą ir katilinė bus antrame aukšte?
   5. Kodėl karkasinis? Apie pamatus reikia mąstyti po grunto tyrimų, o ne spėti jų tipą, tarsi renkantis apdailą :) Jei bus galimybė daryt gręžtinius tai kitų klausimų ir nekyla.
   6. Tai koks šildymo būdas pas jus bus? :) Kodėl rekuperacinė sistema? Tokio dydžio namui ir jos kaip šildymo pakaktų. Arba geoterminį tada daryt, jei kiti būdai netinka..

   p.s. klaviatūrą teko naują imt:))

   Panaikinti
  3. Kad jau pradėjom diskusiją, tai atsakysiu į jūsų pastabas/klausimus, tokiu būdu ir pati einu idėjos išgryninimo keliu :)

   1. Vizualizacijų namai yra dviejų aukštų. Pirmas aukštas + mansardinis aukštas be lubų (na lubos yra stogo šlaitai). Atsidarius jų svetaines galima rasti daugiau nuotraukų, taip pat išplanavimų ir pjūvių. Gaila, nėra skaičiukų, taigi neaiškus sienų aukštis, galbūt pačių namų aukštis kaip trijų aukštų, negaliu teigti.
   2. Šlaitų nuožulnumą apskaičiuos projektuotojai pagal namo aukštį ir patogumą, sieną galima ir pakelti (nuožulnumo sąskaita), mes dabar gyvename mansardoje, kur siena iki stogo šlaito pakelta truputį daugiau nei metrą. Ir tai man atrodo pakankamai, stovi prie tos sienos sofa, galvos niekad nesusidaužiam :D
   3. Apie dviejų aukštų namo pasirinkimą rašiau anksčiau.
   4. Nežinau, kaip suprantate žodį "holas", bet čia turėjau omenyje koridorių t.y. tą bendrą patalpą aplink laiptus, iš kurios patenkama į kitus kambarius. Tai svečiam nematau reikalo ten vaikščioti šiaip sau :)) Dėl katilinės dar bus rimtai svarstoma, tiesiog mano išplanavime ji pirmame aukšte niekur netelpa :D
   5. Karkasinis dėl labai paprastų priežasčių: kainos ir pastatymo greičio. Pamatus, pagal grunto tyrimus, parinks konstruktorius ir nemanau, kad mes jam prieštarausime :))
   6. Apie šildymą dar taip pat nieko nenorėčiau teigti, bet kažkokių spec. katilų šildymui nesiruošiam įrenginėti, dėl jūsų išvardintų priežasčių. Kol kas mąstome apie rekuperaciją, šildomas grindis (saulės kolektoriai) ir židinį. Galbūt to ir pakaks.

   Panaikinti
  4. 1. Tai dvejų aukštų namas, bet aukštingumas kaip trijų? Tada du dalykai - pirma ar galima tokio aukštingumo sklype statyti, antra - kiek tokio namo šildymas atsieis, kai šildyti teks lubas iš esmės :)
   2. Na metras jau yra normalu, kiti pasidaro kad ties grindim stogas nusileistų, tai tragėdija..
   4. Na holas rusiškai vadinamas salionas arba šiais laikais svetainė, bet būna matyt įvairia kai kuriuos žodžius interpretuoja :)
   5. Niekur nemačiau, kad karkasinis namas būtų pigiau, nei tie kurie statėsi, nei tie kurie stato, hum, greitis gal kiek ir didesnis, bet jei turi pinigų, tai viskas vyksta greitai :))
   6. Tai saulės kolektoriai šildys grindis? Kiek jų reikės? :) Beje, reiktų atkreipt dėmesį kad saulės kolektoriai ir vakuuminiai saulės kolektoriai yra skirtingi.

   Panaikinti
  5. Kadangi jūs parašėte, kad namai trijų aukštų, tai aš painterpretavau, kad galbūt aukštingumas jų galėtų būti kaip trijų, bet pagal gyv. aukštų skaičių - dviejų. Mes ruošiamės statyti normalaus aukščio dviejų aukštų namą, pagal visus reikalavimus :)
   Kiek mum teko domėtis, tai teigiama, kad karkasinis yra pigesnis, bet šis klausimas dar irgi laukia savo sprendimo eilės :)
   Saulės kolektoriai taip pat dar tik svarstymų lygyje, tai nekomentuosiu :)

   Panaikinti
 10. Pritaikyti ir gražūs laiptai, tikrai papuošia namą. Nors kartais aišku būna ir nekoks vaizdelis. :)) Bet čia turbūt tik tuo atveju, kai vyksta mėgėjų pasirodymas. :) Šiaip pati namo vizija gan nebloga, patinka man , kad daug langų.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Kažkur esu mačiusi labai panašų projektą ir mane tokie namai labai žavi. Jie tokie klasiški ir tuo pačiu modernūs. O jei apie dizainą kalbant, tai ką namų interjere daro grindys bei sienos.

  AtsakytiPanaikinti