2015 m. vasario 21 d.

DOKUMENTAI PROJEKTUI

Kadangi architektai jau dirba, vyras ėmėsi projekto rengimui reikalingų dokumentų užsakymo ir surinkimo. Mūsų atveju (bet greičiausiai šie dokumentai yra standartiniai visiems) jie yra tokie:
 1. Specialieji architektūros reikalavimai. Užsakoma savivaldybėje, reikia užpildyti prašymą ir turėti sklypo nuosavybės dokumento ir sklypo plano kopijas, čia galima pasiskaityti plačiau. Paruošiama per 15 darbo dienų. Beje, nenustebkite, jeigu jokio pranešimo (nei telefonu, kaip žadėta, nei el. paštu, nei kitaip) apie paruoštas sąlygas negausite. Geriausia po 3 savaičių patiems pasiskambinti (jeigu jums pasiseks ir kas nors atsilieps), o geriausia nuvažiuoti ir dokumentus pasiimti.
 2. Vandens ir nuotekų prijungimo sąlygos. Užsakoma "Vilniaus vandenyse", taip pat užpildomas prašymas ir reikalingi sklypo nuosavybės dokumento ir sklypo plano kopijos. Čia aiškinama, kaip tapti Vilniaus vandentiekio vartotoju. Paruošiama per 15 darbo dienų. Vyras prašė atsiųsti el. paštu, taip ir gavom.
 3. Elektros prijungimo sąlygos. Užsakoma "Lesto". Kadangi pas mus sklype elektra jau yra (t.y. stovi elektros dėžutės: viena dviems sklypams), pasirodo prijungimo sąlygas gauti nuo to pasidaro ne paprasčiau, o gerokai sudėtingiau :) Kaip parašyta atmintinėje, kurią Augustui davė "Lesto" darbuotoja, tokiu atveju (cituoju): "1. Licenzijuotas elektrikas arba įmonė turi sudaryti vartototjo kabelio varžų matavimo protokolą nuo ĮAS iki namo (buto)". Bet, namo taigi dar nėra. Nėra net projekto, pagal kurį galima būtų pasiorientuoti, kur tas namas turi būti. Ar aš čia kažko nesuprantu? Toliau: "2. Varžų matavimo protokolą ir technines sąlygas pristatayti į Valstybinę energetikos inspekciją, vartotojo elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo aktui-pažymai gauti. 3. Parengus nuosavybės ribų aktą ir elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį, su vartotoju bus susisiekta". Elektros tinklų nuosavybės ribų aktą davė iš karto, jo data, matau - 2013 metai. Gal kas nors esate susidūrę su tokia situacija, nes man asmeniškai čia viskas atrodo kažkaip įtartinai. Kad ir tas dalykas, jog elektrikas turi pastatyti elektros skaitliuką. Kur jis jį statys??? Vidury lauko? Na, šito reikalo dar nesiėmėm, tema dar nebaigta... PAPILDYTA: iš kokio penkto karto (neperdedu) pavyko susikalbėti su Lesto konsultantėmis telefonu, "atsakingi darbuotojai" išnagrinėjo mūsų užklausimą (klausimas buvo labai paprastas: kaip mum gauti elektros prisijungimo sąlygas (kitaip - techninės sąlygos), jeigu elektra yra atvesta iki sklypo ir pastatyta el. spinta) ir informavo, kad techninių sąlygų mums nebereikia, o statybos leidimui gauti užtenka dokumento "Elektros tinklų nuosavybės ribų aktas", kurį Augustas gavo patį pirmą kartą, kai buvo nuvažiavęs užsakyti sąlygų. Net nežinau, ką čia daugiau bepakomentuoti, galiu tik viltis, kad šitas reikalas tikrai baigtas ir nebebus jokių nesusipratimų.
 4. Architektė uždavė iš savivaldybės išsiimti detalųjį planą (iš tikrųjų tai neuždavė, tik aš kažką ne taip supratau). Kopijas padaro ir išduoda tada kai kreipiatės, laukti nereikia. O kur kreiptis pasako informacijoje, kažkur penktame aukšte :) Darbuotoja vyro paklausė, kodėl architektai patys neatėjo. Kas atėjo - tas, bet detaliuosius planus buvo gana įdomu panagrinėti. Beje, savivaldybės rengiamų detaliųjų planų mažiausias vienetas - kvartalas, taigi matosi ne tik sklypas, bet ir nemaža apylinkė. Štai vienoje iš mūsų kopijų parodyti visi esami ir planuojami inžineriniai tinklai, pasirodo visai čia pat ir miesto vandentiekis ir nuotekos yra ir dujos, o "planuojama", žinoma, viską iki sklypo atvest (komunikacijos turėtų eiti gatvėmis tarp sklypų), tik įdomu kaip tie planai būna įgyvendinami... ir kada?
 5. Topografinė nuotrauka. Paskambinau į tris pirmas pasitaikiusias įmones ir pasirinkau pigiausią. Kadangi jokių rekomendacijų negavau, o ir šiaip nežinau pagal ką daugiau vertinti. Nusiunčiau reikalingą informaciją el. paštu, perskambino, pasitikslinom šį bei tą ir sakė praneš kai padarys (apie 2 savaites). Toponuotrauką darė UAB "GeoMind", užtruko 8 darbo dienas, kainavo 140 eur. 
 6. Susisiekimo komunikacijų sąlygos. Užsakoma savivaldybėje, reikia tų pačių dokumentų kopijų, kaip ir visom kitom sąlygom. Padaroma per 15 darbo dienų, bet pranešimo apie tai greičiausiai taip pat laukti neverta. Geriau pasidomėti patiems. 

9 komentarai:

 1. Dėl elektros, tai "namas" pas jus tiesiog bus laikino įvado dėžutė, kurią pastatysit patys arba koks elektrikas. Aš visa tai tvarkiausi jau kai buvo suderintas projektas ir viskas ten labai greit praėjo. ~150lt elektrikui už varžų matavimą (kurio, beje, dauguma nedaro, o tik surašo lapą :)), dar keliasdešimt už suderinimą VEI ir su naujai gauta pažyma tiesiai į lesto. Viskas ten labai paprasta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tiesa, skaitliuką tai pastatys Lesto elektrikas Lesto dėžėje (toje, kuri pas jus dviem sklypam viena), o ne lauke :) Bet čia jau tik tada, kai pateiksit jiem VEI pažymą.

   Panaikinti
  2. Hahaha, ačiū, kad apšvietėte :D Bet vistiek man neaišku, rašote, kad jūs šitą dalyką darėte, kai jau turėjote projektą. Man tai irgi panašiau ne į prisijungimo SĄLYGAS, bet į jų realizavimą... Nors tu ką, man vistiek labai čia keista...

   Panaikinti
  3. Taip, ką aprašėt savo trečiam punkte, yra instrukcija kaip prisijungti kabelį į savo dežutę. Sąlygų išsiėmimas tai ten berods vienas standartinis lapas, kuris gaunamas užpildžius kažkokią paraišką. Neatsimenu dabar tiksliai, nes senokai buvo ir tą darė architektas. Bet jūs pasiskambinkit į Lesto ir paaiškins. Matyt kai buvot nuėję nesusišnekėjot ko norit :)

   Panaikinti
 2. kaip ir sakė Gediminas, realiai galėsite prisijungti turėdami leidimą statyboms, ir pasidarę laikiną elektros įvadą. galite jį daryti prie pat lesto dėžutės savo teritorijoje ar kur tik reikia.
  Lesto man sakė kad be leidimo neprijunginės, bet čia gal dar derinamas dalykas, garantuot negaliu. tad kolkas ir pats laukiu pavasario.

  AtsakytiPanaikinti
 3. štai radau neblogą pavyzdį:
  http://karkasinisnamas2011.blogas.lt/tema/elektra

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aiwanecro, ačiū už nuorodą :) Tik dar labiau sustiprino mano įsitikinimą, kad mus nukreipė visai ne tuo keliu, kažkoks baisus nesusikalbėjimas su ta elektra...
  Kadangi mūsų šeima jau dvi savaites sergam tai vienas, tai kitas, darbai sustojo :(( Bet skambinau į Lesto jau 2 kartus ir nieko negalėjau sužinoti ir išsiaiškinti, nes labai prastos kompetencijos konsultantės ten dirba. Arba visai nesuprato ko aš noriu (nors paaiškinti stengiausi kuo suprantamiau, o be to, ko ten nesuprasti, situacija tikrai ne kažkuo ypatinga) ir patarė atvažiuoti į Lesto ir kreiptis į atsakingą darbuotoją :D Arba sakė tą patį, ką jau ir taip žinom. Skambinsiu dar kartą, bet jaučiu, kad išsveikus teks važiuoti į vietą ir viską iš naujo aiškintis..

  AtsakytiPanaikinti
 5. O tai ne paprasčiau architekto paprašyt kad tokį mažmožį padarytų, jei jau nesigauna visai patiem susišnekėt net? :) Čia juk standartinė procedūra visiškai. Man net keista, kad iškart neapsiėmė to padaryti.

  AtsakytiPanaikinti