2015 m. vasario 3 d.

PROJEKTUOTOJAI IŠRINKTI!


 Kaip ir žadėjau, papasakosiu kuo baigėsi mūsų architektų paieškos. Iš tiesų, tai jos nevirto masišku ir labai intensyviu rinkos tyrimu ar konkursu, nes visgi nugalėjo mano išankstinis nusistatymas ir emocijomis grindžiamas bendravimas su žmonėmis. Taip, emocijos ne visada pasiteisina nei bendraujant, nei sprendžiant svarbius klausimus, bet tokia jau aš. Limpa man dalykai, arba ne.

Taigi, iš naujo peržiūrėjau savo sudarytą architektų sąrašiuką. Kaip bebūtų gaila, nusprendėme atsisakyti architektų iš kitų miestų, kadangi su vaikais nesame labai paslankūs susitikimų ir važinėjimų klausimais, o bendrauti tik el. laiškais ir telefonu irgi neatrodo labai patrauklu ir efektyvu. Taip pat nusprendžiau, kad į įmones, užsiimančias pagrinde tipiniais namų projektais, kreipsiuos paskutiniu atveju. Taigi nedaug ir beliko. Dar kartą gerai išsinagrinėjau patikusias internetines svetaines, įgyvendintus projektus ir parašiau kelias užklausas. Kažkas neatsakė, kažkas atsakė, maždaug: "1 kv. m. projektavimo kainuoja tiek ir tiek, pasiskaičiuokite patys, kiek kainuos tas jūsų namas" (emocija: be komentarų). O štai m3 architektai svetainėje yra siūloma parašyti savo telefono numerį ir "susisieksime su jumis 15 minučių bėgyje"... "mhm" - pagalvojau ir užregistravau savo numerį. Kadangi jau buvo po 18val., skambučio geriausiu atveju tikėjausi kitą dieną, bet atskambino tą pačią. Ne 15 min. bėgyje, na... gal pusvalandžio.
Labai maloniai pakalbėjom su architektu Vitalijumi, sutarėme, kad atsiųsiu el. laišką su įsivaizduojamo namo aprašymu, sklypo planą ir kitais rūpimais klausimai, o jie man atsiųs kainas, terminus ir kitą informaciją. Jau kitą dieną turėjau mandagiai, aiškiai ir išsamiai išdėstytą atsakymą. Kadangi tuo metu Augustas dar susisiekė su pažįstamu architektu, nusprendėme neskubėti ir pažiūrėti ką šis pasiūlys, o tada jau spręsti. Po kurio laiko sulaukiau Vitalijaus skambučio, klausė kaip sekasi, išreiškė susidomėjimą mūsų projektu ir pasiūlė parengti kelis bandomuosius variantus (išdėstymas sklype, išplanavimai ir pjūvis), kuriuos aptartume susitikę. Pažįstamas architektas nieko gero nepasiūlė, tad susitikome su m3 architektų komanda ir bent jau aš likau maloniai nustebinta, nes gavau labai savo viziją atitinkantį namo planą (teisybės dėlei turiu pasakyti, kad savo išplanavimo "eskizo" jiems nesiunčiau, pasigėdyjau). Augustui jie taip pat paliko gerą įspūdį: iš pirmo žvilgsnio atrodo sukalbami ir paprastai mąstantys (tikiuosi ir problemas spendžiantys) žmonės, mus nuramino ir dėl stogo konstrukcijos, ir dėl kitų turėtų dvejonių (namo kaina, karkasinė statyba ir pan.). Žodžiu, likome patenkinti ir nusprendėme savo namo projektą patikėti m3 architektų biurui.
Kalbant apie patį projektą, tai jį sudaro: bendroji dalis, sklypo plano dalis, architektūrinė dalis, konstrukcinė dalis, lauko vandentiekio ir nuotelų dalis, lauko elektros tinklų dalis. Komandoje dirba architektas ir konstruktorius, kas man buvo labai svarbu.
Dabar laukiame sutarties pasirašymo ir bus žengtas dar vienas nemažas žingsnis į priekį! Labai tikiuosi, kad neteks nusivilti.

8 komentarai:

 1. Galit pradėti ieškoti ir konstruktoriaus, žiūrėkit kad architektai neprifantazuotų per daug, viską pasitarkit su konstruktoriumi kad paskui labai brangiai nekainuotų arba nereikėtų keisti projekto.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. į projektą įeina konstrukcinė dalis, komandoje dirba architektas ir konstruktorius. Čia matau didelį pliusą :)

   Panaikinti
  2. Tik iš anksto išsiaiškinkit (jei to nepadarėt dar), kokia ta konstrukcinė dalis bus. Nes būna visokių variantų, kai pora mazgų pabraižyta ir toliau sukis kaip moki :)

   Panaikinti
 2. Konstrukcinės dalies reikalaukit tokios, kad bet kuris pradedantis statybininkas neturėtų improvizuoti, būtų visi mazgai pavaizduoti.
  Nes vėliau viskas priklausys nuo statybininkų, jeigu jie neturės kažkurio mazgo konstrutyvo, tai 90% padarys pagal savo supratimą ir tik 1 iš 10 pasiskambins paklausti. Tad jei nenorit siurprizų, reikalaukit maksimalaus detalumo konstruktyve.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Čią turbūt Jūsų projektas https://www.facebook.com/m3architektai/posts/690329661112807 ? :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. haha, tikrai!!! Atsilieku nuo architektų, laikas jau pasirodyti ir čia :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gražus namelis :) Parodysite išplanavimą? :)

   Panaikinti
  2. jau rašau!!! tik šioks toks trukdis sėdi ant kelių :D

   Panaikinti