2015 m. birželio 13 d.

GRUNTO TYRIMAI

Namo projektui persiritus į konstrukcinę dalį, teko ir mums laimė pasidaryti sklypo grunto tyrimus. Architektams rekomendavus, kreipėmės į UAB GEOPRA. Telefonu sutarėm, kad atsiųsiu konstruktoriaus užduotį geologijai ir po kelių savaičių tyrimas bus padarytas. Prižadėjo paskambinti prieš tai, kad galėtume atvažiuoti pažiūrėti kaip viskas vyksta (paprašė parašyti el. laiške priminimą, ką aš ir padariau). Paskambino, kai jau dirbo ir pakvietė atvažiuoti. :)) Deja, tada mes jau negalėjome. Iš viso bendravimo pasirodė gana pakrikusį jų komunikacija. Šiaip ar taip, po dviejų savaičių gavome tyrimo rezultatus.

Darė du gręžinius:


Išvados ir rekomendacijos:
 • Projektuojamo pastato ststybos aikštelė yra padengta 0,3 m storio dirvožemiu.
 • Silpnas moreninis smėlingas dulkingas molis pasižymi silpnomis fizikinėmis mechaninėmis savybėmis, todėl polinių pamatų pagrindu negali būti.
 • Projektuojant polinius pamatus, jų laikomąją gebą skaičiuoti pagal statinio zondavimo duomenis. Spraustinių polių įrengimas negalimas dėl galimos vibracijos įtakos gretimai esantiems pastatams. 
 • Požeminio vandens iki gręžiniais pasiekto 6,0 m gylio nesutikta. Sniego tirpsmo metu ir po ilgalaikių liūčių, dirvožemyje virš molingo grunto gali laikinai kauptis sezoninis paviršutinis vanduo.
 • Pastato pamatų ir grindų įrengimo laikotarpiu, gruntą esantį po jais būtina apsaugoti nuo išbrinkimo, sušalimo ir išdžiūvimo. 
Taigi taigi, kaip ten yra su tais pamatais? Kuo gilesni poliai, tuo didesnė kaina? Ar 3-6 m. yra gilūs poliai? O kaip atrodytų plokštuminiai pamatai tokiu atveju? Laukiu pastebėjimų ir komentarų iš labiau patyrusių statytojų!

5 komentarai:

 1. O kur qc ir fs reiksmes? Be jos nieko nesako tyrimas. Nemanau kad gilesniu kaip 3 m poliu reiks jusu atveju...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už komentarą, įrašą jau papildžiau.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nu jo. Gruntas prie silpnesniu ir sakyciau jei nepakaks 2.5-3m poliu geriau galvot apie juostinius pamatus ar net rusi isirengti. Nes iki 2.2 gylio reiktu gilintis... O polius reiktu zinoma pagal apkrovas deliot, bet polio iki tvirto grunto ekonomiskai bus nenaudinga grezt, galbut pakaks sonines trinties, nedaugiaauksti statot..

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kažkaip griežtokai skamba "polinių pamatų pagrindu negali būti".
  Na gal specialistai, žino.
  Nors mūsų rajone vien panašus "molingas dulkis", bet 3 kaimynai rodos polinius pasidarė (vienas: 2-4m).
  Plokšti pamatai būt kaip ir visur. Nuo grunto jie mažai priklauso, atrodo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. pas mus gruntas minkštas molis iki 8m, konstruktorius suprojektavo 3,5m gylio 35cm polius, polius laiko per visą trinties gylį jei nejudintas gruntas. Tai manau pas jus panašiai turi atrodyt pamatų brėžinys, sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti