2015 m. birželio 5 d.

PROJEKTAS

Senokai rašiau. Augustas daug dirba, važinėja filmuoti po Lietuvą, o grižusiam irgi nėra kada sedėti, tai šen tai ten vis darbai. Beje, mielai prašom pasižiūrėti jo filmuojamą laidą "Gyvenu čia". O mes su vaikais tuo tarpu bėgam nuo miesto pas gimines į Naująją Vilnią. Pratinamės prie gyvenimo užmiestyje, taip sakant. Ypač man patinka, kad vaikai visą dieną lauke: vienas miega, o kitas gali į valias išsidūkti.

O parašyti jau yra ką. Namo projektas eina į pabaigą, architektūrinė dalis jau baigta. Taigi keliais įrašais pasidalinsiu tuo, ką per kelis mėnesius sukūrė mūsų architektai ir kuo mes esame be galo patenkinti!

Pirmiausia noriu parodyti namo 3D vizualizacijos, kurios mano galva - tiesiog fantastiškos...


 


Užbėgant už akių, reiktų pasakyti, kad tokios (skalūno, ar Eternit Dacora) apdailos beveik atsisakėm. Restoje radome kai ką, kas mums labiau patinka, tačiau reikia išsiaiškinti visus pritaikymo ir kainų niuansus, tuomet galėsiu smulkiau papsakoti.  Nors ir taip atrodo labai gerai, ar ne?

O čia supaprastinti išplanavimo variantai, be daugybės išmatavimų, kurie trukdo paprastam žiūrovui įžvelgti esmę. Pirmas aukštas:

Antras aukštas:

Antro aukšto plotas mažesnis, kadangi pasirodo plotas po stogo nuolydžiu pradedamas skaičiuoti nuo 1,6 m aukščio. Čia namo pjūvis:


8 komentarai:

 1. Labai gražiai išpildytos vizualizacijos, namas ir aplinka. Įdomu bus pamatyti kokias medžiagas naudosite stogo ir sienų apdailos užbaigimui, nes nuo to priklauso bendras namo vaizdas.
  Tik man atrodo šiek tiek mažoka langų, kurių pagailėjot, ypač laiptinės patalpa tamsi, gal reikėtų lango..
  Šiaip vizualizacijose namo aplinka ir gėlių pievelė maloniai labai nuteikia :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Langai mažoki, bet jei sklypas nedidelis, tai didelius langus neverta daryti.
  Bet antrame aukšte kambariukai labai nuskriausti. Ten ir daugiau šviesos gali patekti - šildyti.
  Siūlau dėti 2x didesnius stoglangius - nuo dydžio kaina beveik nepriklauso. Arba dar geriau šiuos:
  http://lt.lt.allconstructions.com/portal/categories/22/1/0/1/product/19859/stoglangis-balkonas-fakro
  Taip, laiptinėje šviesos trūks. Iš kitos pusės - LED apšvietimas brangiai nekainuoja.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nusimato gan netradicinis namas mūsų šaliai. Bus įdomu stebėti statybos procesą. Visgi paniurzgėsiu, kad be reikalo tambūro nepadarėt. Ypač, kai į antrą aukštą ir į darbo kambarį reiks vaikščiot netoli lauko durų. Ypač žiemą smagu nebus.

  Stoglangių dydžio tai tikrai nepagailėkit. Pas mane 178x80cm - pats tas. Iš mažesnių nelabai prasmės yra mano galva.

  AtsakytiPanaikinti
 4. langai ir mums vis dar kelia minčių... Šiaip langų išmatavimai pirmame aukšte numatyti 90*200cm, lyg ir nemaži... Antrame aukšte, šoniniuose kambariuose bus po stoglangį + langas iki žemės 90*210 cm. O viduriniame kambaryje 2 stoglangiai. Pagal Veluxo langų dydžių/kambario ploto lentelę, jų turėtų užtekti apšvietimui. Laiptinėje bus toks pailgas siauras langas antrame aukšte, daugiau ten lango aš niekur neįsivaizduoju, be to už sienos juk stoginė mašinai... Žodžiu, greičiausiai nieko geresnio iš langų neišspausim :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Iš patirties: angas langams darykite didesnes, nes susiaurėja finale pats langas dar po keletą centimetrų.
  O kodėl parinkti tokie siauri 1-am aukšte langai tik 90cmx200? Kokiam aukštyje šių langų palangės numatytos? Ar atsisėdus/atsistojus nebus kokių nepatogumų su vaizdu pro langą?

  Lauko durų be tambūro reikės labai šiltų, bus brangios.. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na pas mane 90x200 (bet čia jau pačio lango, ne viso rėmo) 3 langai apačioj ir po vieną kiekvienam kambary viršuj. Įdomus toks formatas, šviesos duoda daug. Nieks nepasakytų, kad jie yra maži ar siauri :) Gal ant popieriaus taip ir atrodo, o realiai tai praktiškai 2 kv.m. gryno lango :)

   Dėl lauko durų, tai ar su tambūrų ar be - koks skirtumas? Vis tiek tos durys greičiausiai nebus šiltesnės už langus. Tai ar vos šiltesnės ar vos šaltesnės - realaus skirtumo nebus. O kai atidarys tas duris, tai nesvarbu kokio jos bus šiltumo, šaltas oras eis taip pat sėkmingai :D

   Panaikinti
  2. langai neturi tiesioginio šalčio tilto - metalinio slenksčio, jei kalba eina apie plastiką...

   Panaikinti
 6. Gediminai,
  nežinau ką laikai tambūru, bet tai yra patalpa kririanti gyv. erdvę nuo lauko t.y. nesvarbu kokios durys bus iš tambūro, svarbu, kad skersvėjo nebūtų.
  Aš atkreipčiau dėmesį į laiptinę - ar užteks aukščio užlipus laiptais (pjūvyje matosi, kad dešinėje laiptų pusėje užlipus yra 154cm, tai reiškia, jog šita pusė bus nepatogiai naudojama).

  Namas atrodo tikrai estetiškai, geras architektų darbas!

  AtsakytiPanaikinti