2015 m. rugsėjo 22 d.

PAMATAI: PROJEKTAS

Gyvenimas toks nuostabiai nenuspėjamas! Šiais metais lyg ir neplanavom tikrųjų statybos darbų, smagu jau vien kad projektą ir statybos leidimą gavom, planą įvykdėm, taip sakant. Bet štai nutiko dar vienas puikus dalykas - mūsų butas rado naują šeimininką, o tai reiškia, kad praktiškai nebėra jokių kliūčių pradėti statybas. Net šiurpas nueina pagalvojus. Nesitikėjau, kad viskas taip greit įsisuks. Ir džiugu, ir baugu. Uh.

Taigi nusprendėm negaišt ir dar šiemet įsirengti pamatus. Sako, pamatams sveika peržiemoti, be to pavasarį galima bus iš karto statyti. O kadangi lietuviškas ruduo gali būti labai permainingas, reikia griebti jautį už ragų.

Namo pamatai suprojektuoti gręžtiniai, viso 42 poliai:
 • 37 vnt. 300 mm skersmens, 1,6 m ilgio poliai (namas ir sandėliukas); 
 • 2 vnt. 400 mm skersmens, 3 m ilgio poliai (laikančios sienos); 
 • 3 vnt. 200 mm skersmens, 1,6 m ilgio poliai (laiptelis prie pagrindinio įėjimo).

Namo rostverkas - 20 x 40 cm, iš apačios šiltinamas 5 cm termoizoliacija Styrodur 3035 CS, iš vidaus ir išorės - po 5 cm Styrodur 2800 C. Sandėliuko rostverkas - 20 x 30 cm.

Pamatus padės įrengti Augusto draugas Mindaugas, besiverčiantis statybomis, taigi bus toks "pasidaryk pats" su profesionalia priežiūra ir pagalba. Susitikę su Mindaugu pasinagrinėjome projektą, pasikalbėjome ir numatėme pirminius darbus:
 1. Atlikti geodezinius matavimus;
 2. Nusižymėti pamatų ribas;
 3. Nusikasti augalinį sluoksnį, sulyginti statybų aikštelę;
Po to jau seka pačių pamatų įrengimas, bet apie tai bus atskirai. Dar tame tarpe reikia susisiekti su Lesto dėl elektros sutarties sudarymo ir skaitliuko įrengimo. Bet prieš turint reikalų su Lesto, reikia stipriai morališkai pasiruošti, taigi kaupiuosi.

Ką dar reikėtų pasidaryti prieš realius statybos darbus? Beje, pasidalinkite, kokios pamatų įrengimo darbų kainos?

7 komentarai:

 1. Dėl rostverko apšiltinimo komentaras: nemėtykit pinigų styrodūrui, vietoje jo pilnai galite naudoti EPS100. Patarčiau rinktis geoporą (2x mažesnis vandens įgeriamumas, lyginant su paprastu baltu EPS100). Apšiltinimo storis - iš išorės ir apačios 5 cm ryškiai per mažai, dėkit po 10 cm. Iš vidaus 5 cm yra OK (pats taip šiltinausi).
  Argumentai dėti Styrodur ar kitos firmos XPS yra nebent vandens visiškas neįgeriamumas, bet jei negyvenate pelkėje, tai paprasto geoporo per akis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš būtent geoporą padėjau po rostverku. 10cm. Bet bent internete daugiau nemačiau, kad kas jį dėtų. Jau neatsimenu kiek mokėjau, bet tikrai daugiau, nei už baltą. XPS'o vienintelis pliusas tas, kad drėgmės nepraleidžia. Tik ar to reikia? Jei padarytas drenažas, hidroizoliacija iš šono, tai ten nebus tiek vandens ir taip... o EPS'as dar ir amortizaciją šiokią tokią atliks. Bent jau tokią nuomonę susidariau, kai pačiam reikėjo šitą mazgą daryti savuose pamatuose.

   Iš vidaus dėjau 10cm, iš išorės dėsiu dar 10cm. Kažkaip penketukas atrodo labai juokingai, bet pagrįst normaliai negalėčiau to. Visgi man atrodo, kad geriau neleist šilumai išeit iš po namo (vis tiek norim ar nenorim, savo namu šildom gruntą po namu) ir taip pat geriau neleist šaltam pamatui atiminėt šilumą ir leist šaltį.

   Iš vidaus styrodūro tai išvis nesuvokiu kam gali reikėti - nuo ko saugomasi? :) Iš išorės visai logiška, kad nepraleidžia drėgmės, nereik papildomai hidroizoliuoti (turbūt?).

   Žodžiu, nepriimkit už gryną pinigą, nesu konstruktorius, tik dalinuosi patirtim per ką pačiam teko pereit.

   Panaikinti
  2. Na, aš ir prisidėsiu prie diskusijos. Labai keista kalbėti/rašyti ir šiaip dalyvauti diskusijoje, kai kalbama apie įgeriamumą ir polistireninį putplastį. Vandens įgeriamumas turi mažiausiai rūpėti , kai kalba eina apie šias šiltinimo technologijas, gi čia ne vata. Jei jau taip ramiai neleidžia miegoti šis klausimas, tai bet kokiu atveju turi būti įrengiama drenažinė plokštė, kuri visą reikalą su vandeniu ir sutvarko, tai ne polisterolio darbas. XPS ar Styrodur ar EPS (kažkuris) tai jau lemia apkrova (tiksliau paviršiaus gniuždymas į plotą). Dėl šios priežasties ir yra skirstoma šios medžiagos panaudojimas, kaip: vidaus ar išorės rostverkas, grindų medžiaga po pertvarinėmis sienomis (kas dažnai būna nelaikantis mūro blokelis) ar plokštuminiai pamatai kur yra didelės apkrovos. O pagrindiniai klausimai turėtų būti šie įrenginėjant pamatų apšiltinimą, o šiuo atveju cokolio mazgą. 1.Šalčio tiltelių panaikinimas ties grindų, mūro ir rostverko kampais technologija. 2. ir pačio cokolio apdailos įrengimo. tai gali būti labiau susiję su apdaila, bet mano manymu ateityje tai gali stipriai įtakoti ir pačios medžiagos eksploataciją. Patariu paieškoti mokslo daktaro Č.Ignatavičiaus straipsnių apie tai. Papildomas menas temai apie cokolio mazgą nepamaišys.

   Panaikinti
 2. Elektra jau įvesta į sklypą, yra statybinė dežutė? Jei tų dalykų nėra, tai jau reikėtų pradėt nedelsiant rūpintis. O šiaip smagu, kai bus realūs darbai, tai bus dar smagiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. mano namuko rostverkas is haus blokeliu padarytas, kai daraisi pats tai visai geras sprendimas, sudelioji kaip konstruktoriu. Tiesa, reikia tikrai kantrybes ir kruopstumo. Statyboms siaip apart elektros vandens buvimas pravercia..

  AtsakytiPanaikinti
 4. Reikia paskaičiuoti ko yra verti jūsų planuojami tie 5cm putplasčio. Neverta dėl tiek švaistyti savo energijos. Optimalu 10cm iš vidaus, 15 iš išorės. Juk niekas nesvarsto, kodel sienoms reikia 20cm, tai kodėl pamatui reiktų mažiau? aišku, galima ir visai nešiltinti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki, jei sudomins langai ir durys , kreipkitės 862176287

  AtsakytiPanaikinti