2015 m. rugsėjo 9 d.

PROJEKTAS IR STATYBŲ LEIDIMAS - MŪSŲ RANKOSE!


Nesustabdomai ritasi laiko ratas ir štai - jau ruduo. Graži ir smagi buvo vasara, linkiu, kad ruduo būtų darbingas ir turiningas. O mums jis prasidėjo gana džiugiai: jau rugpjūčio vidury sužinojome, kad statybų leidimas mūsų namo projektui gautas ir šiandien iš architektų pasiėmėme visus dokumentus. Priminsiu, kad sutartį su m3 komanda pasirašėme 2015 m. vasario 4 d., pagal ją projektavimo darbai turėjo trukti 5 - 6 mėnesius. Statybos leidimo išrašymo data - 2015 m. liepos 30 d. Projekto dokumentus sudaro: (bendroji dalis) sklypo plano dalis, statinio architektūros dalis, vandentiekio ir nuotekų dalis bei statinių konstrukcijos projektas (2 kopijos). Dokumentai tvarkingi ir su šypsena. Turbūt jau minėjau, kad kubinio metro architektų komandą rekomenduoju 100%, ypač jeigu nebijote jaunų žmonių su šviežiomis galvomis.

Taigi dabar jau galima palyginti mūsų pirminį įsivaizduojamą namą su jau gana realiu, nors dar tik popieriniu namu. Štai tokie bendrieji statinio rodikliai:

 
Konstrukciniai sprendimai: 

Pamatai - gręžtinia; sienos - medinis karkasas; perdangos - medinės sijos; stogas - šlaitinis, medinių konstrukcijų. Visos medinės konstrukcijos projektuojamos iš I rūšies spygliuočių medieno, stiprumo klasė C24.
Laikančių sienų konstrukcijos - 372 mm lauko ir 200 mm vidaus karkasinės sienos konstrukcijos. Pertvaros 15 cm pločio karkasinės sienos konstrukcija.
Iš vidaus visos laikančios sienos apsiuvamos OSB 12 mm storio plokštėmis. Karkasas apšiltinamas iš išorės ir vidaus, numatytos vėjo ir garo izoliacijos.

Išplanavimus ir vizualizacijas jau rodžiau, ten niekas nepasikeitė. O apie galutinę pasirinktą fasado apdailą ir stogo dangą papasakosiu atskirame įraše, bus įdomu!
Iš tiesų dokumentų daug ir viskas surašyta labai smulkiai. Žinoma, yra visi planai, brėžiniai, pjūviai, sienų, stogo ir kt. detalės, langų specifikacijos lentelės, medžiagų sąnaudų žiniaraščiai ir t.t. ir pan. Pačių statybų šiais metais greičiausiai nepavyks pradėti, bet iki to laukia daug komunikacinių darbų. Gal patarsit, nuo ko būtų protingiausia pradėti? 

Artimiausi planai ir darbai:
 • Susiskaičiuoti statybų sąmatą. KAIP? Samdyti sąmatininką, ar patiems bandyti dėlioti skaičiukus? Pirmiausia reikia žinoti, ar telpam į savo maksimalų biudžetą. Visa kita - po to.
 • Susirasti techninį prižiūrėtoją. Kažkas patarė tai padaryti gerokai iki statybų. Ar tikrai?
 • Pamatų įrengimo "konkursas". Būtų įdomu palyginti gręžtinių ir plokštuminių pamatų kainas, tik įdomu, ar tolimesni konstrukciniai sprendimai keičiasi, jei pakeičiamas pamatų pobūdis? Ir dar įdomu, ar skirtingų įmonių pamatų įrengimo kainos skiriasi ženkliai, ar verta daryti didelį konkursą?
Džiaugiamės, kad viskas vyksta pagal planą, kol kas jokių didesnių nesklandumų ir problemų. Tikiuosi, kad taip bus ir toliau. Valio valio valio!!!

13 komentarų:

 1. keista kad gavot B klasei leidimą. na, minimum reikalavimus dar atitikot... šiemet :) spėjot į traukinį. sveikinu.
  labai storos sienos, tikrai būtų tilpę ir A klasės reikalavimai. na bet čia politinis sprendimas.

  kadangi namas karkasinis, o tai reiškia pakankamai lengvas, tai pamatus tikrai galite daryti plokštuminius. be abejo jau yra nemažai blogerių su tokiais pamatais, tai tikrai informacijos užteks. kad ir architekto Klezio blogas. svarbu viską susiplanuot. nepamirškite kad pas jus pamatų plotas nedidelis, tai plokštuminiai pamatai tikrai atsveria tradicinių kainą.

  dėl komunikacijų - man elektra kainavo daug nervų ir pajungimo laikas apie pusę metų. tai apie ją galvoti reikia iškart. pas jus lyg ir lengvesnė situacija, tai tikėkimės sėkmė jus lydės.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveikinu!
  jeigu turit medžiagų sąrašus tai jau puse darbo skaičiuojant sąmatą. Pagooglinkit medžiagų kainas, padauginkit iš kiekio, perkant vis tiek rasit pigiau ir gausit nuolaidų, tai gausis su atsarga ~20%. Nusiųskit karkasininkams, stogininkams projektą, tegul pasako savo kainą už darbą, užklauskit medarvitas, jie normaliom kainom kokybiškos medienos turi ir stato karkasinius. Visa kitą kainos už m, m2, m3.

  Dėl pamatų
  savo namui skaičiavau tarp juostinių ICF ir plokštuminių, tai plokštuminių medžiagų kainos gavosi pigiau, bet pabijojau pats įsirenginėti. Firmos ima didelius pinigus už plokštuminius, gaunasi kosmosas, pigiau butų darbus organizuoti pačiam su paprastais betonuotojais/darbininkais. Polinius dariau garaže, pats pabijojau daryti kad ilgai neužtrukčiau, bet realiai, ten kaip 2x2, puse darbo padaro traktorius ir betonvežis, sunkiausia tik lygiai padaryti rostverką, ko net firma nesugebėjo, nukreivojo nuo plano 10cm, bet mūrininkams dėl to problemų nebuvo. Turint projektą, galvą ir laiko tikrai nesunkiai galima ir pačiam pasidaryti. Pvz. dviems beraščiams žiopliams 13 polių po 3,5m ir 25m Haus 20cm rostverką įrengti užtruko 1,5 dienos ir uždirbo mažiausiai 1000€.Pamatų kainos skaičiuojamos m3 su medžiagomis.

  Tech prižiūrėtoją nusamdžiau statyboms įpusėjus, bet teisiškai tai reikia padaryti pradedant statybas.
  Taip pat dar teisiškai reikalingas darbų vadovas, kuris negali būti tech. prižiūrėtojas tuo pat metu.
  Juos abu reikia užregistruoti infostatyboj, kitaip bus didesnės baudos negu kad visai neturint tech. prižiūrėtojo ar darbų vadovo. :)
  Dar reikalingas darbų žurnalas, kurį parduoda tik viena firma Vilniuje...

  Žodžiu apsišarvuokit kantrybe ir nepasiduokit, nusipirkit valerijono ir pamirškit atostogas artimiausiam 2-3 metams :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Toliau taip sklandžiai nebus, nes prasidės statybos. Sąmata googlinkit, skaičiuokit patys, prašykit, kad kas padėtų, lyginkit, vėl skaičiuokit :) Per daug nebus.

  Ne visai Jūsų tipo namui, bet nuorodoje padėjau savo, kažkada, gūdžiais žiemos vakarais gimdytus skaičius: https://drive.google.com/file/d/0B8dm7BZNQG8TWUdFWktBVkZoZW8/view?usp=sharing , pažiūrėkit, gal padės atsistoti ant kelio :) Nepamirškit įsivertinti nenumatytų darbams dėkit ~>5% sumos, visko suplanuoti NEĮMANOMA!

  Niekuo netikėkit, viską tikrinkit, ypač kainas. Ir sėkmės, laukia smagi karuselė :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. O kas tikrina del statybu vadovo ir priziuretojo?
  Jeigu namas pastatytas ar priduodant juos ziures ir reikes pateikti kur nors?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Darbu zurnalo pildyti nebereikia jau keleta metu.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Reiks projekto su piziuretojo ir st. Vadovo parasais
  P.s statybu zurnalas jau pora metu neprivalomas

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveikinam, gavus statybų leidimą galima ir kažką stipriau atsidaryti :) mums vietoj žadėtų 3 mėnesių viskas truko 1 metus :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ačiū visiems už sveikinimus! Gyvenimas toks nuostabiai nenuspėjamas: tik gavom dokumentus, manėm pailsėti iki pavasario, bet štai atsirado galimybė dar šį rudenį įsirengti pamatus! Jau dėlioju naują įrašą :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sveikinimai! Leidimas reiškia galutinį projektą, belieka tik pastatyti :) O koks pas jus šiltinimas? Nurodytas tik storis. Beje, su sąmatomis, bent man, buvo gan sunku. Visi skaičiuoja skirtingai, visi kažką praleidžia ir kažko nereikalingo įdeda. Reikia labai daug skaidyti, išgryninti atskirus darbus, vien tik norint palyginti kainas. Kantrybės!

  AtsakytiPanaikinti
 10. siulyciau pasidometi pamatu kaina pas pamaturanga.lt po to dar pasidereti ir pan. bent man jie pasiule optimalaiusai kaina ir dirbo puikiai

  AtsakytiPanaikinti
 11. beje jei nemokamai susikaiciavo ir pamatu projekta.

  AtsakytiPanaikinti
 12. pas mane kaina skyresi 25k Lt nuo pigiausio iki max var.

  AtsakytiPanaikinti