2015 m. rugsėjo 26 d.

TINKLARAŠČIO POPULIARINIMAS: KAIP IR KAM


Turbūt kaip didžioji dauguma blogerių, tinklaraštį pradėjau rašyti pirmiausia "sau". Gyvenime buvau pradėjusi rašyti bent kelis tinklaraščius, kurie taip ir liko "sau" ir kuriuos pati greitai pamiršau. Bet šį kartą viskas gerokai rimčiau. Pirmiausia - šis tinklaraštis turi labai aiškius temą, tikslą ir turinį. O svarbiausia - man patinka tas turinys (namo statybos!) ir patinka rašyti. Man atrodo, rašant tinklaraštį, svarbu rasti savo temą ir drastiškai nesiblaškyti. Kad ir koks gyvenimas būtų įdomus ir įvairus, statybų bloge greičiausiai liktų nesuprasti įrašai apie pyragus ar kojinių mezgimą. Nors tikrai yra tinklaraščių apie viską ir jie turi savo skaitytojų ratą, kuriuos, be turinio, greičiausiai pritraukia ir kiti dalykai: tinklaraščio dizainas, žavinga autoriaus asmenybė, rašymo stilius ir kt. 

Kalbant apie skaitytojus, jie pradeda rūpėti gana greitai. Savo magistro diplominiame darbe nagrinėjau dienoraštį, kaip (eksperimentinės) literatūros žanrą ir ypač įdomus man buvo dienoraščio skaitytojo aspektas. Nors dažniausiai dienoraštis traktuojamas kaip "sau" rašomi tekstai, išvada buvo vienareikšmiška: kiekvienas dienoraštis trokšta būti perskaitytas, vien rašymo faktas suponuoja įsivaizduojamą / numanomą / būsimą skaitytoją. Jeigu tinklaraštį prilygintume savotiško dienoraščio rašymui, skaitytojo problema pasidarytų dar akivaizdesnė. Kam transliuoti kažką į internetą, jeigu nenori, kad kažkas tai perskaitytų. 

Statybų blogo rašymas, skaitytojų prasme, turi ir pliusų ir minusų. Pliusas: gana pastovi bendraminčių, statančių savo namus ir besidominčių statybomis, auditorija. Minusas - ši auditorija gana limituota, nes bet kokiu atveju, statybos yra tikrai labai nedidelė niša blogosferoje. Vis dėlto, tokia siauram ratui skaitytojų įdomi tinklaraščio tematika nėra priežastis jo niekam daugiau nerodyti ir niekur neskleisti. Štai keli būdai pagausinti savo skaitytojų gretas, juk kuo daugiau vietų tinklaraštis atsiras, tuo daugiau žmonių jame apsilankys!

Pirmiausias sklaidos taškas stytybų blogeriui, be abejo yra estatytojai.lt. Paprastas ir aiškus: stebimų tinklaraščių sąrašas ir atsinaujinantis naujausių įrašų srautas su komentąrų skaičiumi. Tinklaraštis registruojamas nusiunčiant el. laišką nurodytais kontaktais. Šiuo metu estatytojai.lt stebi 31 statybų blogą ir iš čia ateina didžioji mano tinklaraščio skaitytojų dalis. Ačiū jums už palaikymą! 

Dar viena statybų blogų susirinkimų vieta - geltonas.lt. Paprasta, kaip pasistatyti savo namą! Užregistruoti tinklaraštį galima rašant nurodytais kontaktais.

Visai nesvarbu, apie ką rašai, savo blogą privalai užregistruoti didžiausiame lietuviškų tinklaraščių kataloge - poko.lt. Pirmame puslapyje galima rasti skaitomiausius arba naujausius lietuviškų tinklaraščių įrašus. Galima pasiknisti ir po visus Poko stebimus blogus, o jų nei daug, nei mažai - 1802! Tinklaraštis užregistruojamas užpildžius minimalią formą. Be to, labai apsimoka Poko sekti ir Facebooke, čia tiesiog po nosim pakišami populiariausi ir naujausi lietuviškos blogosferos perliukai.

geriblogai.lt - naujausias panašaus pobūdžio projektas, siekiantis suvienyti lietuviškus tinklaraščius po vienu stogu. Gražus ir tvarkingas. Kad nereiktų kuistis, tinklaraščiai suskirstyti pagal temines kategorijas. Nepaslaptis - sumanytoja ir įgyvendintoja - moteriškos giminės Viktorija iš Daugiau nei virtuvė. Portalas kol kas apytuštis, tad nesikuklink užregistruoti savąjį.

Dar vienas blogų sklaidos kanalas - popolopo.com. Bėda čia viena - registruojamas ne tinklaraštis, bet kiekvienas įrašas atskirai. Šis būdas, man asmeniškai, atrodo gana komplikuotas. Pats turi daryti tai, ką programa galėtų padaryti automatiškai. Gal dėl to šis puslapis nėra labai populiarus, visgi per daug rankų darbo.

Žinoma, nederėtų pamiršti ir Facebooko bei kitų socialinių tinklų. Apie tai, kaip populiarinti savo tinklaraštį socialiniuose tinkluose rašo jau minėti Poko.lt. Tačiau tam, kad FB puslapis taptų populiarus ir turėtų daug sekėjų, teks nemažai paplušėti: aktyviai palaikyti įdomų turinį, dalintis ne tik savo tinklaraščio įrašais, bet ir kita naudinga, aktualia informacija.

Ir pabaigai tiems, kurie nori išplaukti į tarptautinius vandenis - bloglovin.com. Tiems, kas rašo lietuviškai daug foloverių nereikėtų tikėtis, tačiau ši didžiulė pasaulinė tinklaraščių bazė gali tapti nemažu įkvėpimo šaltiniu, in english.

Štai tokie mano naudojami paprasčiausi tinklaraščių sklaidos kanalai. Žinoma, yra ir gudresnių būdų blogo turiniui pareklamuoti, bet man kol kas užtenka ir tiek, dar neišaugau iš rašymo "sau" sauskelnių.
O ar jums rūpi jūsų tinklaraščio skaitytojų gretų tankumas? Ar užsiimate turinio sklaida? Kaip?

17 komentarų:

 1. Skaitantiems rusiškai: https://www.forumhouse.ru/blogs/
  Tik gaila ten jokios moderacijos nėra, tad dominuoja konservavimo receptai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Siaip vien pasirinkus blogspot.com platforma yra pliusas, nes tai google priklausantis varikliukas, o lietuviai 99 proc naudoja google paieskai, todel iskart prioritetas irasams ir raktazodziams atsiranda. Dar neseniai sutikau kad daraupats portalas galetu postinti mano irasus ar naudoti kitaip mano turini, tai irgi padidina lankomuma, tiesa tame portale komentaru geriau neskaityti, nes tiesiog klaiku darosi nuo negatyviu ir zeminanciu net kartais komentaru... Bet kokiu atveju idomiai gaunasi - bloga pradejau rasyti del labai siauro rato skaitytojams, bet toks ispudis kad puse Lietuvos statosi :) kai sulauksiu 1 mln vizitu, matyt sampano buteliuka kimsiu ;) gal net siais metais :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Mačiau Raituzo ir StatauSodybą įrašus Delfi.lt rubrikoje, vadinasi kažkas panašaus į "Statytojų patirtis"

  AtsakytiPanaikinti
 4. Statybiniai blog'ai - labai jau speficinė niša. Kaži ar daug lankytojų galima sulaukti iš bendro pobūdžio blog'ų populiarinimo puslapių? Šiaip būtų įdomu sužinoti atskirų blog'ų statistiką lankytojų, kiek estatytojai prisideda prie srauto, iš kur likęs srautas. Kai nebuvau numarinęs savojo, tai didžioji dalis srauto ėjo iš paieškos sistemų, šiek tiek iš kitų blog'erių reklamos.

  P.S. Labai graži iniciatyva su tuo estatytojų paveiksliuku (su lūpomis). Gavau jūsų laišką dėl to jau seniai, bet taip ir neprisiruošiau atsakyti, atsiprašau.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Statau sodybą ( atsiprašau, nežinau tavo vardo), kai bus milijonas pranešk oficialiai, manau visi estatytojai ko nors gurkštels ta proga ;)
  Gediminai, kadangi nesulaukiau jūsų atsakymo, pati ir ėmiausi iniciatyvos. Pergyvenau dėl to paveiksliuko, ar neatrodys per daug mergaitiškai :D džiaugiuosi, kad patinka ;) beje, jei kiti blogeriai norėtų, mielai juo pasidalinsiu :)
  Pagrindinis peržiūrų srautas žinoma eina per estatytojus, bet mano tinklaraštis dar visai žalias, veteranai turbūt gauna nemažai ir iš kitur :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tie, kuriuos tikrai galima vadinti veteranais, galima sakyti, buvo pionieriai statybinių blog'ų Lietuvoje. Na, bent man taip atrodo. Dabar jau lyg pamirštas nulis.lt - jo įrašuose apie namo statybas buvo tiek baisių komentarų, kad net delfi komentarų skiltis nublanktų turbūt... Arba Raituzas - kai paskutinį kartą žiūrėjau, tai sulaukia apie unikalių per dieną. Nežinau čia jum daug ar mažai... man tai daug, turint omenyje, kad jis itin retai beatnaujinamas. Kai pradėjau estatytojus, tai buvo tokia mintis - o kas bus, kai dabartinai blog'eriai pasistatys namus ir apleis blog'us? Dabar matau, kad naujų blog'ų tik daugėja ir kol kas "badas" neplanuojamas :D

   Porą metų rašiau savo statybinius nuotykius žurnale "Mano sodyba". Įdomu, bet nei blog'e, nei estatytojai.lt daugiau lankytojų iš to nesulauke (abiejų nuorodos būdavo kiekviename straipsnyje). Nors tiražas kažkas aplink 7000 būdavo, matyt, ne ta auditorija :) Net panelė.lt kadaise siūlė straipsnį, bet nu ačiū, nereikia :D Su delfi taip pat... gal ir duoda lankytojų, jei moki juos išnaudoti savo naudai - puiku, bet jau komentarai... Paskaitau vis ką rašo po "StatauSodybą" autorės medžiaga, tai net pikta darosi.

   Panaikinti
 6. Nematau prasmės savo straipsnius dalinti visokiems delfi, poko ir pan.
  Kokia logika gauti purvo dozę ir 0€?
  Nors, jei neduosti tai gali ir pasivogti. Lietuvoje autorių teisės jau nebeveikia. Va kad ir tas Poko - pusė 'geriausių straipsnių' tiesiog Copy-Paste iš kitų autorių. Kam malonu būti tokioje kompanijoje?
  Ačiū Gediminui už moderuojamą, tikrų statytojų kampelį www.estatytojai.lt
  O milijonas peržiūrų nieko ypatingo: dar praeitame dešimtmetyje mano blogas kita tema tiek surinko. Tikrai nieko įdomaus, tik rūpesčiai ;) Beje, galima iš (google) reklamos šiek tiek uždirbti. Gal 300€ iš milijono? Nežinau dabartinių tarifų.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Idomus post'as! Cia irgi sudeti visi blogai http://www.geltonas.lt/statom-rss/rss/1 , tik jei neklistu reikia prisiregistruoti, kad matytum...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O tikrai, kaip galėjau pamiršti geltonas.lt! Papildysiu įrašą, ačiū :)

   Panaikinti
 8. Tikrai ir man būtų įdomu sužinoti, kiek galima "uždirbti" iš adsense. Nes viena vertus, nesinori gadinti blogo vaizdo su reklamkėm, bet kita vertus, matau kad daugelis jas naudoja ir nėra jos labai įkyrios. Tai ir svarstau ar tikrai verta, yapč kai lankomumas ne milžiniškas...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. na jei srautu rupinantis ir ieskant budu ji plesti, galima manau, kad viena kita kapeika uzdirbti...cia va kolega buvo jau apie tai rases: http://euras.blogspot.lt/2014/07/pasyvios-pajamos.html , kaip tik paziurejau savo, nuo 2014 07 prisisuko 33eur :)

   Panaikinti
  2. Pas mane AdSence sukasi kažkur metus, vienas skydelis. Tai šiai dienai "prikapsėjo" 15 €, bet ir įrašų tik 34 straipsniai. Neuždirbsi iš to, bet po metų kitų išgryninus - bus galima paaukoti labdarai :) toks altruistinis dalykas blogo rašymas, tai turi patikti, bet € iš to nepasidarysi :)

   Panaikinti
 9. Didžioji dalis lankytojų atkeliauju per įvairias paieškos sistemas iš jų 99 proc. per google. Taip pat nemažai lankytoų sulaukiame iš estatytojų, kolegų blogų bei paskutiniu metu itin milžiniškas srautas iš facebooko.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Norėjau pasiūlyti statybos blogerių susitikimą. Galėtumėm gyvai aptarti visus reikaliukus. Pasidalinti patirtimi kontaktais. Kas už?

  AtsakytiPanaikinti
 11. O būtų labai įdomu ir malonu susipažinti! Ir naudinga, nes mum statybos dar tik prasidės! Laurynai, pasikviesi blogerius į svečius? ;)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Mieliau susitikčiau kavinėje ar bare. Svečiai - kitas susitikimo etapas:)

  AtsakytiPanaikinti