2015 m. spalio 26 d.

METAI SU TINKLARAŠČIULygiai prieš metus parašiau pirmą savo tinklaraščio įrašą. Per tuos metus įvyko viskas, apie ką mąsčiau ir ką planavau. Neįtikėtina, bet būna ir taip. Noriu pasidžiaugti kartu su jumis ir pasidalinti savo metais, rašant Namai Gyvenimui. 

Tinklaraštis 

Pradėsiu nuo jo, nes be galo džiaugiuosi šiuo savo nauju hobiu. Nors ir negaliu skirti rašymui tiek laiko, kiek norėčiau, mano galvoje visą laiką sukasi mintys apie tai, ką ir apie ką dar reikės parašyti, temų sąrašiuką turiu dar ilgam laikui į priekį, taigi šansų, kad šis tinklaraštis išsikvėps yra labai mažai!

Per metus mano blogas buvo aplankytas 22 163 kartus. Neįsivaizduoju ar tai daug, ar mažai, tačiau man malonu, net jei per dieną čia užsuka 30 žmonių. Ką jau kalbėti apie tuos kelis kartus, kai sulaukdavau ir po pusantrotūkstančio lankytojų.
Populiariausias metų įrašas - mintys apie namo fasado apdailą. Galbūt tai rodo, jog žmonės domisi ir ieško kitokių, įdomesnių sprendimų nei tradicinis tinkas? Beje, artimiausiuose planuose - įrašas apie mūsų pasirinktas apdailos medžiagas, bus gražu!

Per metus pasikeitė ir tinklaraščio vaizdas. Kurdama blogo antraštę pasinaudojau viena iš namo 3D vizualizacijų, kuri padiktavo ir viso puslapio dizainą. Tuomet man nebetiko standartiniai blogger'io šablonai, nusprendžiau po truputį viską patobulinti savaip. Darbas dar toli gražu nebaigtas, tačiau turint omenyje, kad šioje srityje esu visiška naujokė, man visai neblogai sekasi, ar ne?

Lygiagrečiai tinklaraščiui, nusprendžiau sukurti ir Facebook'o puslapį Namai Gyvenimui, kuris blogo vienerių metų gimtadienio proga surinko 100 sekėjų! Čia dalinuosi ne tik savo, bet ir kitų statybų blogerių naudingais ir įdomiais įrašais, kita su statybomis ir namais susijusia informacija. Taip pat skaitytojai gali pasižvalgyti po mano Instagram ir Pinterest paskyras, nors jos nėra tiesiogiai susijusios su tinklaraščiu.

Ateityje planuoju atsikratyti blogspot uodegos tinklaraščio pavadinime, taip pat sutikau bendradarbiauti su DarauPats portalu, kuriame jau galite rasti mano straipsnį apie namo sąmatos skaičiavimą.

Namo statybų reikalai  


Nuosavo namo statybos mūsuose dar yra smarkiai mistifikuotas reikalas. Kaip apie krepšinį, taip ir apie statybas kiekvienas lietuvis turi savo nuomonę, kuria jis jaučia pareigą pasidalinti. Pasiklausius įvairių istorijų ir pamokymų, statybos gali pasirodyti super sudėtingas ir varginantis, daug nervų kainuojantis procesas. Tačiau aš jus galiu paguosti: jeigu tiksliai žinai, ko nori ir neskubėdamas link to eini, viskas yra įmanoma ir ne taip sunku! Žinoma, tikrosios statybos mums dar prieš akis, bet esu nusiteikusi labai pozityviai ir su nekantrumu laukiu, kada galėsiu su jumis pasidalint!

Praėjusius metus galima pavadinti paruošiamaisiais ir štai kas buvo nuveikta:
Iki žiemos, ar tiksliau tariant - iki kol dirbti leis orai, statybų vadovas planuoja įrengti pamatus, karkasą ir stogą. Man šis planas atrodo itin optimistinis, bet net jeigu bus įrenti tik pamatai, tai jau viršys bet kokius mano šių metų lūkesčius!

Šeima ir gyvenimas

Nors tinklaraštyje nedaug pasakoju apie savo šeimą, šį kartą padarysiu išimtį, nes noriu, kad metų vaizdas būtų pilnas. Iš tiesų, šeima yra mano visatos centras ir dėl to esu labai laiminga!

Sausio 22 dieną gimė Laurynas. Dabar jis jau 9 mėnesių ropinėtojas ir, jei jau klausiate, tai jis gerai valgo, gerai miega, neserga ir yra visada linksmas ir guvus! Sakote, kad taip nebūna? Pasirodo - būna! O štai Simonui vasaros pabaigoje suėjo 3 metai ir jis jau beveik visą mėnesį einą į darželį. Didelis!


Pavasarį persikraustėme gyventi pas Augusto senelius. O, šiais žmonėmis neįmanoma nesižavėti! Štai spalio pradžioje babytė paminėjo garbų devyniasdešimtmetį, o senelis - 92 metų gimtadienį. Ta proga vaikai, anūkai ir proanūkiai padovanojo seneliams skrydį oro balionu! Ir jie skrido!

Šiais metais sukanka dešimt metų, kai  su Augustu per gyvenimą žygiuojame kartu. Per tuos metus įvyko daug gerų ir blogų, nuostabių ir baisių dalykų, bet visą laiką žinojau - kad ir kas nutiks, galiu atsiremti į jį. Tai žmogus, iš kurio mokausi kantrybės ir semiuosi įkvėpimo bei drąsos. Dėkoju gyvenimui, kad jį turiu ir myliu.

Buvo ir liūdnų akimirkų. Netekome dviejų mums artimų ir brangių žmonių. Tikiu, kad jie mus saugo ir laimina iš anapus ir dar labiau branginu kiekvieną šio gyvenimo akimirką, žmogų ir pasaulį.

Tokie tad buvo mano metai, žodžiais sugulę šiame dienoraštyje. Ačiū, kad skaitote! Pabaigai noriu visus padrąsinti svajoti, planuoti ir nuosekliai siekti savo tikslų! Niekas nepažada, kad bus lengva, bet juk tame ir visas įdomumas! 

16 komentarų:

 1. Nestabdot tempo ;)
  Netikiu kad dėžutę pastatys per kelis mėn. Aišku įmanoma, bet ne Lietuvoje, rudenį.
  Dizainas labai novatoriškas. Gražus. Pamatęs vizualizaciją pagalvojau: jau pastatėt???
  Bet kas kaimynystėje? su kaimynais bent kiek derinote? Juk paprastai tradicinius žmones stato. Norit išsišokti? :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Namas ir mums labai gražus, bet išsišokti tikrai neturėjome minties :)) Beje, neseniai turėjau tokią diskusiją apie tai, kad visi stato kas ką nori ir neatsižvelgia į tai, ką statosi kaimynas. Taip, aš tame matau šiokią tokią problemą, nes nuosavų namų rajonai - tikra dydžių, formų, spalvų ir stilių malakynė, kuri nepuošia. Bet architektūrinį miesto vaizdą turėtų kontroliuoti kažkas "iš aukščiau", o ne patys žmonės, nes čia bet kokiu atveju užprogramuotas konfliktas: kodėl AŠ turiu derintis prie kaimyno, o ne kaimynas prie manęs? Taip, priešais mūsų sklypą jau yra pastatytas namas pardavimui ir jis yra tas super tradicinis tinkuotas statinys be idėjos. Ar mes turėtume derintis prie jo, tiesiog dėl to, kad jį pastatė pirmiau? Nemanau. Kaimynai iš gretimo sklypo susisiekė ir paprašė atsiųsti namo vizualizaciją, nes norėjo pažiūrėti kokio dydžio ir tt. namas. Kaimyno žmona architektė ir pati projektuos, tai čia tikiuosi pasiderins kažką panašaus :D Bet vėl gi, o jeigu žmonių skonis visiškai priešingas, ar galima reikalauti, kad jie statytųsi SAU negražų namą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jeigu visi statytųsi, kaip kadaise kaimynai buvo pasistatę, tai visi namai visiems laikams ir liktų vienodi. Ar tai blogai? Ir taip, ir ne. Gal gražiau akiai, kai viskas suderinta, kita vertus nematau problemos, kad kvartale yra skirtingų stilių maišalynė. Tegu. Ne fotosesijai statomas naujas kvartalas, o žmonių gyvenimui. Ne visiem reikia namo fasade kažkokios tai idėjos ar dar kažko... Aš linkęs kiekvieną namą atskirai vertint, nes tradicinis tradiciniam nelygus. O ir tam tradiciniam nieko blogo nematau. Svarbu skoningai padaryta ir viskas.

   Maniškis namas taip pat nieko naujo nepasiūlys kraštovaizdžiui :) Vienas aukštas su mansarda, grafitinis stogas, baltas tinkuotas fasadas, grafito spalvos langai, mednės kolonos priekyje, laikančios prailgintą stogą. Jūsų žodžiais idėjos čia nėra. Matyt. Jos ir neieškojau. Jei būtų daugiau pinigų, daryčiau visą fasadą klinkeriu.

   Tik nepagalvokit, kad aš čia piktai, šiaip įdomu, kada jau skaitosi, kad ta idėja yra? Kai naudojamos netradicinės medžiagos, kurių pas kaimynus nėr ar svarbu ne tinkas ar dailylentės?

   Panaikinti
  2. Gediminai, visiškai jums pritariu! Kiekvieną namą reikia vertinti atskirai ir aš tikrai nenurašau tradicinio stiliaus! Gal kiek per grubiai išsireiškiau. Bet sutikite, kad pas mus vis dar labiau "pasmerkiami" modernesnių sprendimų namai, bet čia greičiausiai konservatyvaus lietuviško būdo bruožas (kas, beje, turi ir daug savų pliusų).
   O dėl idėjos, tai manau kiekvienas, kuris statosi namą, ją turi. Nes jūs juk viską pats apgalvojote, pats nusprendėte daugelį dalykų, atsižvelgdamas į savo šeimos gyvenimo būdą, į tai kas jums gražu ir priimtina. Ir tai yra jūsų idėja :) aš kalbėjau apie tuos atvejus, kai namai statomi pardavimui. Ir sutikite, kad greičiausiai į juos neįdėta tiek pastangų ir minčių, kiek į sau statomus namus. Bet jeigu juos stato, reiškias kažkas ir perka ir viskas būna ok. Tai tiesiog skonio ir pasirinkimo reikalas, kas labai individualu ir sunkiai diskutuojama!

   Panaikinti
  3. Spėju, kad tas "smerkimas" labiau vyksta soduose, kurie virsta į individualių namų kvartalus arba kituose senesniuose kvartaluose, kur žmonės vyresni. Ir turbūt tame nieko keisto, ta karta bijo pokyčių. O šiaip tai visad smagu pamatyt "kitokį" namą. Aišku, ne visi jie gražūs, bet pažiūrėt visuomet įdomu. Tuo pačiu kaip ir matyti požiūrio į namus kaitą. Aš ir pats su mielu noru statyčiau kažką įdomesnio. Kitokių formų, spalvų bei medžiagų. Bet viskas pagal galimybes. Bus labai įdomu pamatyti jūsiškį namuką nebe vizualizacijose. Spėju, dar geriau atrodys :)

   Dėl tų pardavimui statomų namų, tai tiesa. Jie "kepami" taip, kad būtų finansinė nauda. Reiškia viskas talpinama yra minimalius rėmus, kas link įvairių smulkmenų, apie kurias pagalvotum tik pats statydamas nuo nulio. Bet ne visiems tai rūpi iš tiesų. Jūs - sentimentali, kaip ir aš. Mums rūpi kiekvienas kampas, ne ne tik iš techninės pusės (nes šitoj vietoj, pripažinkim, žinios stipriai ribotos), bet - labai svarbu - ir emocinės. Tačiau daug kam namas yra tik namas. Gyvenamoji erdvė ir viskas. O aš prie saviškio prisirišau vos ne kaip prie žmogaus. Nors nemėgstu lipdyt nelietuviškų išsireiškimų į lietuvišką tekstą, bet šitas labai tinka: "love-hate relationship" :D

   Ai ir tiesa, sveikinu su blog'o gimtadieniu :D Kažkaip net nusutebau perskaitęs, kad jau metai. Atrodo dar neseniai pridėjau prie kitų blog'ų. Greit eina laikas.

   Panaikinti
  4. Grožis ar 'man patinka' ne visad gerai ;)
   Stebiu kas vyksta Rusijoje, tai ten nuostabūs pavyzdžiai:
   "buvau Santori, nuostabūs namai" arba 'medaus mėnesį praleidome gražiausiame viešbutyje pasaulyje'. Ir pasistato... su baltais stogais, liūtais ir kolonomis... :)
   Taigi 'gražu' nuotraukoje ar galvoje ar vizualizacijoje gali būti nelabai gražu aplinkoje.
   Štai mūsų kaimynystėje yra mielas, vieno stiliaus tradicinių namukų kvartalas. Ir staiga ... BAC - atsiranda plokščio stogo naujadaras jame. Savininkui, aišku, gražu. Bet....
   Be ne žmonės turi stichiškai tai reguliuoti. Normaliose šalyse suformuojamas kvartalas su visomis komunikacijomis ir reikalavimais stiliui. Nenori - nepirk.
   Aš čia šiaip, nepriekaištauju, tiesiog pamąstau balsu. Nieko lyg nepakeisi...
   Linkiu, kad greta atsirastų panašus namukas - tai jau bus žymiai geriau.

   Panaikinti
  5. Nereik maišyt visiškos beskonybės ir tiesiog skirtingo stiliaus.

   Panaikinti
  6. ok. rašiau apie skirtingus stilius. Visi sutiks kad Santorini yra su skoniu. Tik nereikia tai pernešinėti į kitą klimatą.
   Va https://navalny.com/p/4515/ - na labai gražu ir skoninga. Bet ne tokioje vietoje ... ;)

   Panaikinti
 3. Pritariu, kad projektuojant reikėtų atsižvelgti bent kažkiek į šalia esančią architektūrą, kad "ne išsišokti". Keistai atrodo kai aplink mūrinukai, tradiciniais dvišlaičiais stogais, ir staiga šalia bach - "liuftvafe", išdygsta "dangoraižis" su pasvirusiu nukirstu stogu, arba apvalių rastų troba išdygsta :), ir sugadina visą aplinką. Lietuvoje leidžiama statyti ką tik nori, kaip ir kur nori.. Pvz. Suomijoj tokių bajerių nėra, yra griežti reglamentai ką ir kur statyti, privalomos net tokios smulkmenos, kaip namo spalva ar kokios spalvos žaliuzės bus langų, nepasirašęs visų sutikimų negausi statybų leidimo, pažystamas pasakojo, kiek turėjo gauti visokių leidimų norėdamas ten pasistatyti. Mes patys ruošdamiesi projektą nutarėm vietoj vienaaukščio statyti 1.5 aukšto namą, kad mūsiškis neatrodytų pagal aukštį kaip šalia esančių namų sandėlys. Namas turi derėti toje aplinkoje kur jis statomas ir aukščiu ir stilium. Nebent kaip pasitaiko norima išsiskirti iš kitų savo "neeiliniu" skoniu. Deja, visi nestandartiniai sprendimai brangiau kainuoja ir daugiau galvos skausmo ties netipiniais sudūrimais ir mazgais.
  Linkėjimai būtų kuo lengviau susitvarkyti su visais sunkumais :).

  AtsakytiPanaikinti
 4. visi, kurie UZ vienodus namus - ar jus visi noretumete vazineti su fiat multiplomis? kazkam ji tikrai grazi, kad ja sukure ir paleido i gamyba, bet... Kiekvienas nama statomes sau ir pagal save, o ne svetimiems grozetis. O siuolaikineje architekturoje as nematau nieko grauzaus, isskirtinio, ypatingo... Labai retai kazkuris namas buna tikrai grazus.

  AtsakytiPanaikinti
 5. nesutikciau, kad statyti tik pagal save yra gerai. Yra taisykle - namas turi neissisokti, o dereti su aplinka. Su viena aplinka dera modernus stilius, su kita - rastu trobele. Kodel Santorini grazu - del to kad ten aibe panasiu vienas i kita namuku, jie neissisoka. Ten neiissisoka net Brado Pito ir Angelinos Jolie namas, labai kuklus palyginus :) Viskas dera, ir bendrai sukuria tikrai nuostabia aplinka. Dabar madinga isvis statyti pasyvius namus kuriu tik mazesnioji pastato puse isnyra is po zemiu - viskas tiek susilieja su gamta... ir visas tas kuklumas ir gamtos istekliu tausojimas prieinamas toli grazu ne kiekvienam...bet atrodo itin kukliai. Kuklumas ir darna - stai kur lygis siais laikais :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Įdomi diskusija! Man atrodo du skirtingi dalykai yra "neišsišokti" prieš gamtą ir "neišsišokti" prieš kaimyno namą. Viena yra statyti kelių hektarų plote, ar kur artimiausias kaimynas už kelių kilometrų ir kita - 8 arų sklypelyje ir mojuotis su kaimynu per tvorą. Čia jau prie gamtovaizdžio nepasiderinsi, nes jo tiesa sakant nelabai ir matosi tarp namų. O išsišokti galima ne tik su moderniu namu, bet ir tradicinį nusidažius salotine spalva ar papuošus kitomis "originaliomis" detalėmis. Manau, visi tokių esame matę :))
  O šiaip čia toks praktinis klausimas: kaip galima prisiderinti prie kaimynų, kai kaimynystė dar tuščia ir nelabai aišku kada kas bus statoma? Reik greičiau statytis, kad po to kaimynai turėtų prie mūsų derintis :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Išsišokti ar ne, tai neturi buti sprendžiama konkretaus statytojo. Mano akimis, ši politika, architektūra turi būti formuojama regioniniu požiūriu, būtent aukščiau kolega paminėjo labai pavyzdingą Suomijos atvejį. Ne kiekvienas yra gabus, galų gale jaučiantis ar suprantantis stilių, kultūrą būdingą atskiram kraštui, todėl čia tiesiog privalo kištis, šiuo atveju, savo darbo neatliekantys vyr. rajonų architektai, tvirtindami projektus...Jei žmogui leisi, tai jis ir darys taip, kaip sau tinkamas...kaip, kad mes visi ir darom :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Mūsuose statomi namai neturi jokių apribojimui nei stiliui, nei spalvai, nei formai, o soduose matyt ir nereikėtų net mėgint ieškoti kažkokios aplinkos darnos, nes sodų paskirtis buvo kita, tai pernelyg užspausta erdvė grožiui kurt... Pvz. Norvegijoj, Suomijoj vilomis vadinami namai man sukėlė mažumėlę šoką, kai pirmą kart pamačiau kokie tai nedideli ir paprasti namukai jais vadinami.., o žmonės turintys tokius namukus tikrai nėra skurdžiai, gydytojai, profesoriai... Tiesiog ten viskas glūdi paprastume, visai kitokiame žmonių supratime...
  Visi suvokiame pasaulį skirtingai, kultūros skiriasi, mentalitetai, viens-du, taip greit nepakeisi žmonių mąstymo, ilgas laikas praeis. Kol gyvename, džiaukimės :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Makalinė egzistuoja beveik visoje rytų Europoje žvelgiant į naujų statybų individualių namų kvartalus, aišku pas mus ji dar ryškesnis :) Pritarčiau nuomonei, jog tą vienaip ar kitaip reguliuoti turėti architektai, savivaldės darbuotojai, tačiau žinant jų darbo tempus, tai galėtų gerokai užvilkinti statybų pradžią.
  Beje, norint pasistatyti svajonių namą, reikia bent keliuose jau būti pagyvenus, kad žinotum ko, kaip ir kur nori. Kas yra gana nelengvas sprendimas, tiek sprendžiant namo interjero tiek eksterjero sprendimus.

  AtsakytiPanaikinti
 10. As uz reguliavima. Tikrai kaimai ir miesteliai atrodytu vertingiau, ypac, ka i juos pasruvo Europos pinigai, jei butu reguliavimas. Nes dabar tai tokio kolukinio baroko prisiziuri (uzmeskit aki i FB) ir supranti, gi kad sis barokas nesupus, nenugrius dar ilgai ilgai

  AtsakytiPanaikinti