2014 m. gruodžio 29 d.

KAIP RANDAMAS TINKAMAS ARCHITEKTASJaučiuosi sutrikusi. Norėtusi žengti kitą žingsnį, link namo projekto, bet jaučiu, kad pirmiausia reikėtų gerokai sukonkretinti savo norus, poreikius ir lūkesčius. Lengva sugalvoti kokio dydžio, kiek aukštų ir kambarių nori namo, bet gerokai sunkiau aiškiai ir visiems suprantamai pagrįsti kai kuriuos savo sprendimus, ypač jeigu jie nėra priimtini "tradicinei" daugumai (o kaip žinia, apie statybas pas mus nusimano kas antras, ypač patariamuoju lygmeniu). Taigi pirmas ir manau pats svarbiausias reikalas yra surasti tinkamą architektą. Tokį, kuris suprastų ko mes norime ir žinotų kaip tai įgyvendinti. Tokį, su kuriuo galima būtų lanksčiai bendradarbiauti ir rasti bendrą kalbą. Ar daug noriu? Nežinau, nes dar nepradėjau ieškoti.

Mąstau susidaryti archtektų (biurų) sąrašiuką, tuomet pasirašyti šabloninį laišką-užklausą su mūsų pageidavimais ir visiems išsiųsti. Ir tada žiūrėti kas ką ir kaip atsakys.

Į architektų sąrašiuką pakliūna tie, kurie savo svetainėse pasisako, jog projektuoja pasyvius/energiškai efektyvius namus, nes nenoriu susitikusi su architektu jam įrodinėti, kodėl norim būtent tokio namo, ar dar blogiau - aiškinti kas tai yra. Beje, tokių nerandu labai daug, tai ar jų nėra, ar aš nemoku ieškoti? Taip pat sąraše atsiduria tie, kurių puslapiuose pateikti namų projektai man atrodo gražūs, estetiškai priimtini, nes manau, jog labai svarbu, kad atitiktų mūsų ir architekto skoniai. Kol kas daugiau reikalavimų architektams nekeliu, viskas spręsis gavus kiekvieno konkretų atsakymą į mūsų užklausą.

Taigi sąraše atsitiktine tvarka jau yra:
 1. Laukinis namas
 2. JP architektai
 3. Roda Architects
 4. Pasyvus namai
 5. Klezys
 6. Haus
 7. Tipinis
 8. Livinprojects 
 9. m3 architektai
 10. Arch L.A.B. 
 11. z500
 12. archihauzas
 13. Erdvės architektūra
Dar yra toks oficialių pasyvių namų planuotojų sąrašąs (reik paieškoje Land nurodyti Lithuania, tada atidaro), bet dar nenagrinėjau.
Paieškos tęsiasi...

Būčiau dėkinga už bet kokius atsiliepimus, patarimus ir rekomendacijas! Kaip jūs radote tinkamą architektą?

13 komentarų:

 1. Roda architektus pažįstu, tikrai labai nuostabūs Rytis su Erika, teko dirbti kartu ties vienu projektu - tik geriausi atsiliepimai, ir kaip tik pasakojo man neseniai kad labai įsitraukę į pasyvių namų sferą. Man sodybos namą projektavo tiesiog pažįstamas architektas - ne visi architektai turi svetaines ir pan, yra tik per rekomendacijas dirbančių, nes seni klientai rekomenduoja ir t.t. Tiesą sakant sunkiai įsivaizduoju šabloninės užklausos variantą, aš siūlyčiau pagal žmonių atsiliepimus ir rekomendacijas "veikti". Nes "užklausa" mano manymu - tai jau gana detalus norų sąrašas, pagal kurį architektas specialiai jums sukurs projektą, apsižvalgęs jųsų konkrečiame sklype ir pajautęs jus pačius. Na bet tai tik mano būdas. Tiesiog geri architektai - žmonės užsiėmę, ir net labai užsiėmę, jeigu gausite kažkokius konkretesnius atsakymus - pasiūlymus iš jų - tikrai nustebinsite :) Bet įdomu išties kaip jums seksis su užklausom. Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai vat, kad mes neturime tiesiogiai pažįstamų architektų, nors dar ir neieškojome :) Be to, norėtųsi, kad kartu su architektu dirbtų konstruktorius, kuris viską paskaičiuotų pagal mums įkandamą pasyvumo lygį. O dėl "šabloninės užklausos", tai tiesiog turėjau omenyje tekstą, kuriame trumpai aprašysiu mūsų įsivaizduojamą namą, kitas susijusias detales ir pateiksiu kelis klausimus (preleminari projekto kaina, terminai ir pan.). Tai manau visiems architektams pirmas tekstas bus vienodas, o vėliau su atsakiusiais, žinoma, bendrausime asmeniškai :)
   Labai norėtume architektų rekomendacijų :)

   Panaikinti
 2. Mes nusprendėme susirasti tipinį projektą ir jį kažkiek pritaikyti pagal poreikius. Į architektus, projektuojančius individualiai, nesikreipėme. Ieškojome labai ilgai, radome daugmaž tinkantį variantą z500.lt. Už tą pačią kainą padarė tikrai nemažus pakeitimus, telefonu konsultavo tikrai noriai ir už bendravimą galiu rašyti 10 balų. Tačiau privėlė didesnių ar mažesnių klaidų, bet jas noriai taisė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sutinku visiškai dėl bendravimo - mažiau 10 balų Z500.lt rašyt neišeitų. Statybų metu ne kartą teko persiklaust kai kurių dalykų, tarp jų ir šioks toks pamatų pakeitimas, tai viskas labai greit vyko ir, žinoma, nemokamai. Tiesa, nežinau kaip dėl pasyvumo. Realiai Z500 kiek žinau pagrinde užsiima kartotiniais projektais. Bet visuomet galima parašyti/paskambinti ir išsiaiškinti.

   Tarp kitko, blog'o autorei taip pat siūlyčiau iš pradžių peržiūrėt kelis šimtus kartotinių projektų. Visko gali būti, kad rasit tai, ko norit arba bent susidarysit vaizdą ko trūksta peržiūrėtuose projektuose. O nuo ten jau galima judėti toliau.

   Panaikinti
  2. Visada peržiūriu kartoninius projektus, bet tiesiog mes gana konkrečiai žinome kokio namo norime. Todėl renkamės individualų projektą, bet tiesa, kad iš kartoninių galima šio to "pasimokyti" :)

   Panaikinti
 3. Yra dar tokia svetainė: www.livinprojects.lt/ Puspasyvis namas. Ten architektas statėsi sau šiltą namą.Kadangi su juo dažnai bendrauju, tai mano vertinimas nėra visiškai objektyvus, bet patinka jo požiūris į klientą, rūpinimasis įvairiomis projekto stadijomis, bandymas lietuviškom statybom taikyti Norvegiškus reikalavimus.

  Man projektą darė Simonas Klezys, Viskas kai ir gerai, bet kažkaip nujaučiu, kad mano namas jam ne prie širdies, nes po projekto padarymo ir statybos leidimo gavimo, daugiau jis juo nesidomėjo ir nei karto nebuvo atvykęs. Tai nežinau ar čia jo darbo stilius ar kaip minėjau ne jo stiliaus namas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Puspasyvio blog'ą paskaitau, ačiū, kad atkreipėte dėmesį į livinprojects :)

   Panaikinti
 4. ar jau išsirinkote architektus? Šitie įdomus http://www.m3a.lt/, bent jau pagal jų modernų puslapį, bei rengiamus nemokamus seminarus apie namo statybą.
  Pats irgi ieškau architektų...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Matau, kad m3a architektai neblogai pasidarbavo... :)

   Dabar aš iš Jūsų norėčiau kontakto :) Gal galėtumėt pasidalint savo sąmatininko kontaktais?

   Panaikinti
  2. Sveiki! Tikrai turėčiau jums dėkoti už užrodytus m3a ;) įdomu, ką galiausiai pasirinkote jūs? Spėju, projektą jau taip pat turite :) sąmatininko Tautvydo el. adresas t.navys@gmail.com :) sekmės statybose ir papasakokite karts nuo karto kaip sekasi!

   Panaikinti
 5. Laba diena. Nusipirkom sklypą ir irgi planuojame statytis namą. Tokia pati problema - išsirinkti architektus. Benaršydamas užkliuvau į jūsų blog'ą ieškodamas informacijos apie m3a, nes kaip tik šiandien pas juos teko būti. Paliko tikrai gerą įspūdį ir tai, kad daro nuo A iki Z. Bendravau su Vitalijumi. Gal galit daugiau papasakot iš savo patirties apie juos? Andrius, capas@zebra.lt

  AtsakytiPanaikinti
 6. Laba diena, turime tą patį galvos skausmą, kai reikia susirasti architektą namo projektavimui. Teko pas kelis apsilankyti: Gethouse, Arch LAB, Arch1 ir šiandien teko apsilankyti pas m3a. Gal galėtumėt pasidalinti įspūdžiais apie paskutiniuosius, kuriuos Jūs ir pasirinkot. Patiko, kad daro nuo A iki Z, jauni, ambicingi.

  AtsakytiPanaikinti