2016 m. vasario 25 d.

PAMATAI: ROSTVERKO ĮRENGIMAS

Toliau tęsiu pasakojimą apie pamatų įrengimą. Apie pačią pradžią, kaip buvo išbetonuoti poliai rašiau praeitame įraše, o šį kartą - rostverko įrengimas!

Prisipažinsiu, kad orams šąlant ir bjurant, mano statybų stebėtojo entuziazmas krito kartu su termometro stulpeliu. Tačiau Augustas, turėdamas laisvesnio laiko skubėdavo į statybų aikštelę nepaisydamas oro ir noro. Taigi tik jo dėka dabar turiu ką jums parodyti ir papasakoti! Nors tiesą sakant - šį kartą daugiau vaizdų, nei teksto.

Lapkričio 19 d. vyko rostverko armavimas. Armatūrų karkasai buvo gražiai įspraudžiami ant polių taip, kad nejudėtų.
Mūsų namas toks gana elementarus - jokių sudėtingų mazgų ir detalių, viskas tiesiom kraštinėm ir stačiais kampais. 

Nežinia kodėl, bet neužteko armatūrų karkasų ilgių. Ar buvo neteisingai užsakyta, ar pagaminta, ar kitas koks nesusipratimas, bet svarbiausia, kad išspręsta ši situacija gana paprastai ir gerai. Vienišos dalys buvo sujungtos strypeliais, surišant vielomis.


Darbo dienos rezultatas:


Toliau, gruodžio 1 d. vyko skydų surinkimas. Asmeniškai nedalyvavau, bet Augustas pasakojo, kad darbas vyko labai sklandžiai. O aš, žiūrėdama nuotraukas, iki šiol negaliu atsistebėti vyrų kruopštumu ir tvarkingumu.

Mindaugo paruoštas skydų surinkimo planasSkydai suveržiami armatūrų strypeliais

 

 Viskas buvo paruošta ir kitą dieną atvažiavo betonvežis užpilti betoną.

 
Atžymimas rostverko viršus

Betono kiekis buvo paskaičiuotas labai tiksliai, neliko nei kiek! Skydų nuėmimą teko praleisti, tačiau po savaitės, gruodžio 9 d., atvažiavome visi pasigrožėti gražiu, lygiu rostverku. Likome labai patenkinti!


Kartu buvo išbetonuotas pamatėlis kaminui
 Vienoje vietoje visgi išlindo brokelis, t.y. cementas nenulaikė kreivos armatūros.Paplaukę linkėjimai iš statybų aikštelės!

Žinau, ką pagalvojote skaitydami ir žiūrėdami nuotraukas. O kur šiltinimas??? Iš tiesų, pamatų projekte buvo numatytas standartinis rostverko šiltinimas: iš apačios ir iš abiejų šonų - po 5 cm Styroduro. Tačiau tiek mūsų statybų vadovas Mindaugas, tiek techninis prižiūrėtojas Tadas iš esmės sukritikavo šį paplitusį šiltinimo būdą. Po diskusijų buvo nuspręsta pamatą šiltinti tokiu būdu: iš vidaus rostverką kaip įprasta, o iš išorės - putplasčio plokštę apie metrą vertikaliai įkasant į gruntą. Kadangi tai apsunkintų komunikacijų ir inžinerinių tinklų pravedimą, šiltinimo darbus nuspręsta atidėti, tubūt iki viso namo šiltinimo, bus matyt. Taip pat dėl to pamatai nebuvo užpilti smėliu.

Apie pamatų kainą planuoju parašyti atskirą įrašą, tad kol kas lauksiu komentarų ir klausimų apie mūsų pamatėlius!

6 komentarai:

 1. Kiek žinau, apatinis šiltinimas taip pat tarnauja ir kaip amortizacinis sluoksnis dėl grunto "svyravimų". Juokingas dalykas tos statybos iš tiesų. Nes 10 save ekspertais laikančių specialistų gali pasakyti 10 skirtingų nuomonių apie konkretų mazgą :D Tiesiog pasirenki kuo tikėti ir tiek...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, taip... Kiek meistrų, tiek ir tiesų ;) Ir aš jokiu būdu neteigiu, kad mūsų pasirinkimas - teisingiausias ir geriausias. Tiesiog statai ir tikiesi, kad viskas bus gerai :D

   Panaikinti
 2. karkasinukui gal ir dzin kaip viskas suarmuota, bet visgi - kampuose reikėtų lenkti armatūrą. turbūt taip ir buvo paskaičiuota - kad prie galų jungiama prie lenkiamos armatūros :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. As naudojau skandinaviska pamatu apsiltinimo buda, neveriau i gyli viso metro. Kol kas atrodo pasiteisino. Priespaskutiniam denorasty yra iliustacijos ir aprasymas

  AtsakytiPanaikinti
 4. zinantis dirbantis tai < ar pildami smeli kas 40 50cm tankinot su vibri plokste ar vibro koja? kitas dalykas polestorolo po apacia rostverko yra butina bent 5cm saltis kelnos pamata ir del membranos reikia ir pan,toliau kur kampai lenkti is armaturos po 50cm bent kad prasikeistu i sonus istisines armaturos juingimai bent po 60cm turi prasikeisti per jungima mazgai kas 20cm turi buti tech prieziura reikalauja taip tai isivaizduok ant vienos armaturos jie 6 turi buti cia nematau.Nu cia nesusivibrave matosi betonas o kad armatura lauke nelabai gerai vadinasi apsauginio taip pat nera betonas trukines po kurio laiko taip pat karkasu virinimas prie poliu karkasu yra nesamoniu nesamone.

  AtsakytiPanaikinti
 5. O kiek sumokėjot už betoną? Ir iš kur ėmėt? Man draugai vis galvą ūžia, kad betono gaminiai visi skirtingi ir kad turim labai atsižvelgti į tai. O aš kažkaip nesureikšminu, bet va kontaktų aišku neatsisakyčiau, ypač jei atsiliepimai geri :)

  AtsakytiPanaikinti