2016 m. kovo 1 d.

MŪSŲ PAMATŲ KAINAŠį kartą trumpas įrašas apie piniginius reikalus. Kai pradėjau rašyti tinklaraštį, vienas iš mano tikslų buvo vesti kuo smulkiausią statybų išlaidų sąmatą ir ja dalintis su skaitytojais. Na, bet gyvenime taip yra, kad įsivaizduoji vienaip, realybėje vyksta kitaip, o rezultatas būna dar trečioks. Tuomet įsivaizdavau, kad viskuo rūpinsimės patys: ieškosime statybinių medžiagų, kontaktuosime su tiekėjais, patys pirksim ir net patys statysim. Ir iš tiesų, tame nėra nieko išskirtinio, nes daugybė žmonių taip statosi savo namus. Bet likimas išgelbėjo mus nuo pražūties visiškai nepažįstamame ir klaidinančiame statybų pasaulyje suvesdamas mūsų ir Mindaugo kelius. Mindaugas, kaip jau esu ne kartą minėjusi, yra mūsų namo statybų vadovas ir vykdytojas, atsakingas ir už medžiagų pirkimą, ir už darbų organizavimą. Kadangi jis yra Augusto vaikystės draugas, mūsų santykiai labiau draugiškai dalykiški, o ne standartiniai užsakovo - rangovo, dėl ko labai džiagiamės!

Grįžtant prie pinigų, viskas buvo taip. Kai pasidarėme namo statybų sąmatą, ją parodėme Mindaugui. Jis ją išsianalizavo ir patvirtino, kad pastatyti tokį namą už tokią sumą yra realu. Kadangi ji mums tiko ir Mindaugas sutiko už tokią sumą dirbti, sukirtome rankom ir pasirašėme pirmą pamatų įrengimo sutartį, kurios suma - 4588 Eur su PVM. Pamatų sąmata nebuvo detalizuojama, tad kiek tiksliai kainavo atskiri darbai, pasakyti negaliu. Rinkos kainų netikrinome ir nematome reikalo, nes savo rangovu pasitikime, darbai atliekami laiku ir kokybiškai.

Priminsiu pamato matmenis:
 • visas ilgis - apie 63 m;
 • 37 vnt. 300 mm skersmens, 1,6 m ilgio polių;
 • 2 vnt. 400 mm skersmens, 3 m ilgio polių;
 • rostverkas - 20 x 40 cm, nešiltintas.
Taigi, pagal sutartį, buvo atlikti tokie darbai: 
 1. Pastato nužymėjimas;
 2. Augalinio sluoksnio nustūmimas;
 3. Polių gręžimas ir betonavimas;
 4. Rostverko įrengimas;
Į kainą taip pat įėjo visos reikalingos medžiagos ir mechanizmai, taip pat atlygis už darbą statybininkams ir pačiam Mindaugui. 

Papildomi darbai ir pirkiniai, tokie kaip geodeziniai matavimai ir ašių nužymėjimo aktas, varžų matavimas, elektros laidas ir apsauginiai vamzdžiai, smėlis ir traktorius pamatų pakėlimui, kainavo dar 954 Eur.

Taigi sumoje pamatų etapas kainavo 5542 Eur. Negaliu šios sumos komentuoti ir lyginti su rinkos kainomis, nes jų tiesiog nežinau. Tik supratau vieną - sumanus ir savo darbą išmanantis statybų vadovas turi savus tiekėjus su gerom kainom, turi patikimus statybininkus, išsikviečia pigiau mechanizmus ir apskritai sklandžiai suplanuoja ir įvykdo statybų procesą. Todėl ramia dūšia patikėjom visus statybos darbus Mindaugui ir esu tikra, kad patys jokiu būdu geriau ir pigiau nepasidarytume. Dėl šių priežasčių ir ateityje mano statybų kainos skyreliai nebus labai išsamūs.

26 komentarai:

 1. Aš nenoriu burbėti, bet "rinkos kainų netikrinome ir nematome reikalo" yra labai ydingas požiūris.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikriausiai šiais laikais pasitikėjimas kitais laikomas yda, bet per didelis įtarumas gali lengvai pavirsti į paranoją :D Šiaip ar taip, mes mokam sutartą sumą (pagal vidutines rinkos kainas sudarytą sąmatą!) už konkretų darbų etapą, taigi kokie yra šios sumos sudedamieji, mums jau nebėra taip svarbu. svarbiausia, kad rangovas "įtilptų" ir neprašytų daugiau :D

   Panaikinti
  2. vieni pazistami nesenai vos nepasidare pamatu uz dviguba kaina ir dar su labai didelius statybininku issi****jimu. irgi norejo samdyti pazistamus veidus darbamas atlikti, o padare visiskai svetimi zmones. turbut, kad tikrint verta.

   Panaikinti
  3. Julija, mokėti pasitikėti kažkuo yra gerai. Bet aklas pasitikėjimas, ypač tais, kurie iš tavęs uždirba, yra yda.

   Panaikinti
  4. Pritarčiau, kad pažįstami kartais tikrai nėra geriausias sprendimas. Mes taip pat esam nukentėję, kai iš mūsų užsiprašė kone dvigubos sumos (tik aišku mes tada nežinojom, kad ji yra dviguba) - ir mes sutikom, nes buvo pažįstami, o tai reiškia, kad kokybė bus.. na, kokybė yra, tačiau nėra ji kažkokia stebuklinga. O tuomet mus išgelbėjo tik kreditas internetu, nes suma buvo tikrai nemaža. Dabar jau geriau sugaištam laiko, tačiau įsitikinam, kad ta suma realistiška.

   Panaikinti
 2. Vertinant pamatų kainą reikėtų paminėti, koks jų bendras ilgis, rosverko plotis, aukštis, polių gylis, diametras, kiek suėjo betono, nes pamatai pamatams nelygu. Dar į pamatų etapo kainą galima įskaičiuoti jų užpylimą smėliu ir hidroizoliaciją, apšiltinimą iš vidaus, jei tokį darysite.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už pastabą, papildžiau.

   Panaikinti
  2. apsiltinima pamatu logiskiau skaiciuoti i apsiltinimo o ne pamatu eilute :)

   Panaikinti
  3. Na prriklausomai su kuo lyginti, jei plokštuminiais - tai įskaičiuoti grindjuostes ir grindinį šildymą reiktų, ne tik apšiltinimą.

   Panaikinti
 3. Pas mane pamatu ilgis panasus iki 70 m. Kadangi viska daremes patys, is betoniniu blokeliu, tai kaina gavosi pigesne - 4200 eurais, litais nuo jusu skirtumas gaunasi apie 5 tukst lt, kas man atrodo jau daug. Bet tai cia ir yra tas mokestis uz mazesni rupesciu kieki :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, jei jau gilinamės į skaičius, tai patys pamatai mums kainavo 4588 eur, kas be pvm (nes pas jus kaina greičiausiai be) išeina 3996 eur. Prie šios sumos visgi pridėčiau 4 mašinas smėlio ir traktorių (+480 eur), nes tai tiesiogiai su pamatų darbais susiję. Taigi viso - 4476 eur be pvm :) kitas išlaidas priskaičiavau, nes jos susidarė pamatų įrengimo etape, taip man patogiau skaičiuoti :)

   Panaikinti
  2. na...tai mano kaina as pasakiau su visais smeliais ir matavimais, bobcatais ir varzteliais - nelyginciau nevienodu dalyku... Visa samata mano pamatu labai smulkiai stai cia: http://statausodyba.blogspot.lt/2012/11/kiek-kainavo-pamatai.html

   Panaikinti
  3. as kazkaip praleidau ta pastaba jusu del pvm...zinokit pas mane viskas su pvm pateikta, galutine suma, kai betona uzsakineji - tai atvaziuoja su saskaitomis visi ir ten jau viskas su mokesciais visais... Tiesa, hous blokelius pamatams pavyko nusipirkti su nuolaida resta parodoje, taciau ir ju kaina pateikta su pvm. Kazkaip idomiai jus cia driokstelejote mano pusen. As gi fizinis asmuo ir viska savo vardu perku ir susimoku atitinkamai :)

   Panaikinti
  4. Nežinau, kodėl paskelbėte pamatų pigumo rungtynes, bet aš su niekuo nerungtyniauju ir nesilyginu, tad pripažįstu, kad jūsų pamatai gerokai pigesni. Su tuo jus ir sveikinu :)

   Panaikinti
  5. tiesa sakant mano blogo rasymo tikslas yra aprasyti savo patirti (gera ir bloga) kitiems, kad galetu pasinaudoti mano patirtimi ir klaidomis, informacija apie kainas, kaip galima butu sutaupyti. Ir nezinau kodel jus turite isankstini nusistatyma kad as kazka darau nemokedama mokesciu ir tai skelbiate, kad ir savo bloge. Jusu blogas - rasot ka norit. As tenorejau zmones perspeti kad galima ir zenkliai pigiau jeigu statybomis rupinates patys. Kiekvienas spres pats kas jam tinka. Bet matau kad mano norai suprasti kaip rungtynes, o tai yra absurdas. Atsiprasau, ir daugiau matyt nekomentuosiu, nes jau treciakart mane kazkuo kaltinate. Seka del konretumo tokia: 1) nepasigilinau i skaicius (o pasigilinau) 2) statau be pvm (o visi skaiciai su pvm) 3) pigumo rungtynes organizuoju (o kam man idomu to reiketu). Jus ne karta kvietete diskutuoti savo bloge, iseina kad jusu kvietimas yra labai simbolinis. As turiu penkeriu metu leto statybu organizavimo patirti, daugybe straipsniu smulkmeniskai aprasiau kad zmonems butu idomu ir naudinga skaityti. Tai ne pasigyrimas - tiesiog tikrai TURIU ka papasakoti, jokiu budu nesipersu i patarejus ar guru kazkokius. Tai tik tiek norejau patikslinti paskutiniame savo komentare jusu bloge, su kuo save ir jus sveikinu taip pat :)

   Panaikinti
  6. Atrodo, kad nesusipratimas įvyko dėl to, kad kaip pati ir pasakėte palyginote nevienodus dalykus. Dėl pvm'o atsiprašau, tikrai mano nusišnekėjimas. Ir jūsų patirtis labai vertinga ne tik man, bet ir daugybei kitų statytojų, tiesiog kiekvienos statybos skirtingos ir su savais niuansais ir žinoma, kad statant pačiam išeis gerokai pigiau nei samdant. Todėl tiesą sakant ir nesupratau jūsų komentaro esmės. Na, dar kartą atsiprašau ir matyt laikas užbaigti šią beprasmišką diskusiją ir eiti rašyti kito įrašo :)

   Panaikinti
 4. "sumanus ir savo darbą išmanantis statybų vadovas turi savus tiekėjus su gerom kainom, turi patikimus statybininkus, išsikviečia pigiau mechanizmus"- o kap galima teigti pigiau, geriau , gerai, graziau, kokybiskiau su kažkuom nepalyginus? :) :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Keiskit poziuri ir pradekit skaiciuoti ir lyginti! Pastatysit gerokai pigiau! Pasitiketi siais laikais galima tik savimi paciu.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. šiais laikais ir pačiu savimi negali pasitikėti, atrodo, norėjai pirstelti, o iš tikro apsiš.... :)

   Panaikinti
 6. Geriau kelis kart viską perskaičiuoti ir žinot kelių rangovų pasiūlymus, o tada aklai ir pagrįstai pasitikėti :) nes nežinant konkurentų pasiūlymų, teigti, jog darbai atlikti pigiau negalima :) jau nekalbant apie naudotos armatūros storius, armavimo planą ir tt. Mums norėjo dėti 4 armatūras, kaip pas jus, tačiau pagal projektą poliam buvo 6, suma rangovui susitaupo nemaža, pagrasinus nutraukti sutartį polių karkasus perdarė. Sėkmės tampant patiems darbų vadovais ir techniniais prižiūrėtojais :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš niekur ir neteigiu, kad mūsų pamatai padaryti pigiau ir geriau, nei kažkieno kito. Kažkaip žiūriu visi labai jautriai sureagavo į šitą įrašą, tik nesuprantu kodėl. Čia man bandot visi įrodyti, kad mus rangovas apgaudinėja, kad daro brangiai ir blogai, kad negalima pasitikėti, nors turbūt suvokiat, kad nežinant realiai situacijos, nemačius pačių statybų tai teigti yra visiškas absurdas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Julija, nesupykit, bet vienintelis žmogus jautriai sureagavęs į kažką čia esat pati :) Niekas nerašė, kad apgaudinėja. Niekas nerašė, kad blogai padaryta. Niekas nerašė, kad brangiai padaryta. Visa tai dabar sugalvojot pati. Statau sodybą autorė tiesiog parašė už kiek jiem gavosi pamatai ir teigė, kad patiem darant pigiau, bet už tai patiem vargt reikia. Kas yra visiška tiesa. Vėlgi - jokių akmenų į jūsų pusę. Kiti, tarp jų ir aš, tiesiog pastebėjom, kad labai naiviai įsivaizduojat statybas ir aklai pasitikit žmonėm, kurie iš jūsų uždirba pinigus. Nesinervinkit, džiaukitės augančiu namu ir truputį adekvačiai reaguokit į kritiką, ypač mandagiai išsakytą. O jei komentarų reikia tik pagiriančių - taip ir rašykit :)

   Panaikinti
  2. Atleiskit už emocijas, bet viena yra konstruktyvi kritika apie reikalą, o kita yra asmeniniai vertinimai apie žmogų. Ar jums naivu atrodo, kad pasitikime pasisamdytu rangovu? Na, tuomet taip - aš visiška naivuolė. Savo statybas sekame labai atidžiai ir dažnai dalyvaujame darbuose ir kaip stebėtojai, ir jei reikia vyras prisideda savo darbu. Turime techninį prižiūrėtoją, kuris tikiu (ir vėl!) taip pat atlieka savo darbą. Ar už kažką permokėjom? Galbūt, bet niekas man to argumentuotai neįrodė, tik Statau sodybą palygino statybą savom rankom su mūsiške, iš principo skirtingus dalykus. Supraskite mane teisingai, aš į kitus blogus neinu kritikuoti žmonių pasirinkimo kaip statyti ir su kokiu požiūriu, nesakau, kad žmonės yra naivuoliai, jei galvoja patys savo rankom pasistatyti namą, nors neturi tam jokių kompetencijų ar pan. Nes manau, kad tai tiesiog ne mano reikalas. Visi mes savo tinklaraščiuose norime pasidalinti patirtimi, tokia kokią turime ar įgauname statydami. Taip pat norime gauti patarimų, pasisemti idėjų ar sužinoti patikimų kontaktų. Ir tai yra vertinga. Ir ačiū už tai.

   Panaikinti
  3. ..ir dar pridursiu, būtų malonu gauti bent kokį atsaką į savo užduotą klausimą komentare, iš kurių kol kas dar nei vieno negavau prieš tai, jei vis tik nežinot ką atsakyti, tai bent taip ir pasakysit - nežinot :) Nes dingo noras ką nors komentuoti, nesinori dalyvauti savo paties monologe, arba tiesiog kai kuriuos klausimus ignoruojat? Suprantu, kad vaikučius auginti ir domėtis statybomis, ir dar komentatorius "atremti" persunki užduotis jums :) O gal visi čia labai jautrūs? :)

   Panaikinti
  4. peržiūrėjau visus savo įrašus su komentarais, tai tikrai radau kelis su klausimais į kuriuos neatsakiau. nemalonu. Pasistengsiu ateityje atsakyti į visus, tikrai nuo jokių nesislapstau, bet būna užsimiršta ar tiesiog neatkreipiu reikiamo dėmėsio.

   Panaikinti