2016 m. balandžio 13 d.

KARKASO DARBAI: PIRMAS AUKŠTAS

Taip netikėtai greitai išdygus pamatams, buvo visai negaila nusnūsti ir žiemos miego. Šventinį laikotarpį visi sutiko su kitais džiaugsmais ir rūpesčiais, o pamatėliai ramiai stingo, šąlo, tvirtėjo ir laukė.

Pirmosiomis naujų metų dienomis buvo atvežta mediena karkasui. Mediena lietuviška, pilnai paruošta statybos darbams.


Dar po kelių savaičių prasidėjo namo karkaso montavimo maratonas. Čia datų jau nebesuseku, kadangi dirbama buvo nuolat, o mes ne kiekvieną kartą galėjome apsilankyti. Tačiau pagrindinius momentus užfiksavome, jais dalinuosi ir su jumis.

Pirmiausia ant rostverko viršaus turėjo būti prilydoma hidroizoliacinė plėvelė.
Mindaugas tirpdo sniegą nuo rostverko

Po to ant rostverko tvirtinamos lentos. Rostverkas išgręžiamas, įkišama armatūra ir užpilama specialių klijų. Galima strypus ir įbetonuoti, bet tuomet labiau pažeidžiama hidroizoliacinė plėvė.


Per ilgi armatūrų galai nupjaunami

Sienų segmentai buvo montuojami ant žemės, o po to iškeliami ir pritvirtinimi prie rostverko, taip pat tarpusavyje. Taip po truputį iškilo visos pirmo aukšto sienos. 
Kai namo sienos buvo baigtos, tokiu pat būdu buvo pastatytos ir sandėliuko sienos, taip pat iškeltos kolonos mašinos pastogei, bei sukaltas jos stogas. Šie visi darbai truko apie mėnesį.
 

Tiesą pasakius, šis įrašas jau apie tolimą praeitį. Esamuoju laiku, namui dengiamas stogas ir žinau, kad jokie pasiteisinimai, kodėl tinklaraštyje taip atsilieku nuo grafiko, man nepadės. Tad dabar stengsiuosi kuo greičiau pasivyti įvykius ir toliau pasakosiu kaip vyko antro aukšto sienų konstravimas, stogo montavimas ir kiti statybų darbai. To be continued...

13 komentarų:

 1. su zmona dar vakar pasnekejom, kad kazkaip is jusu negirdet jokiu ziniu :) ar taip tik atrodo (4foto), ar mediena pastovejus ir turi juoduliu/susutimu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Cia tik taip atrodo, esu gyvai mates pirkta impregnuota mediena. Ji tokia tamsiai zalia, is toliau net ruda atrodo.

   Panaikinti
  2. Na taip, užpuolė visokie pavasariniai darbai :)
   Kalbant apie medieną, tai su mumis susisiekė kaimynas iš gretimo sklypo, kuris stato karkasinius namus Norvegijoje. Iš smalsumo norėjo apžiūrėti mūsiškes statybas, tai labai pagyrė tiek medieną, tiek patį darbą :)

   Panaikinti
 2. Mediena pirkote obliuota ir impregnuota jau? Ir jeigu ne paslaptis kokia m3 kaina?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Smagiausias epatas kai kyla sienos :)
  į obliuotą medieną tikrai nepanašu. O po geros impregnacijos visa mediena taip atrodo.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Norejau gal pasakyt ne obliuota, o ar kalibruota mediena?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Apie medieną būtinai atsakysiu kiek įmanoma išsamiau, kai pati gausiu atsakymus :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. sveiki mane domina ar po hidroizoliacine plevele dar ka nors dejot ar ne.Man siulo deti kazkoki "veiloka" kuris uzdaro visus atsiradusius tarpus tarp rostverko ir medienos

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, ne nieko nedėjom, hidroizoliavinę plėvę lydė tiesiai ant rostverko. Jums siūlomos technologijos komentuoti negaliu :)

   Panaikinti
 7. vakar važiavau su dviračių netoli jūsų sklypo ir pamačiau, kad tik stogas ir karkasas su išmėtyta vata... Kodėl nejudate toliau? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. eh.. tikrai taip, visai neplanuotai laikinai sustojo darbai :( Strigome su turto vertinimu paskolai. Kaip visada naiviai tikėjomės, kad viskas vyks kokį 100 kartų greičiau, nei realybėje būna. Bet tikimės, kad jau kitą savaitę vėl pajudėsim, vasara eina, taip sakant :)

   Panaikinti
 8. Ooooo mane irgi domina karkasiniai namai ir labai dziaugiuosi, kad atradau jusu bloga. Tikrai bus idomu pamatyti rezultatus :) Kada buvot suplanavę persikraustyti? Na, ta prasme kiek per ta vertintoja praradote laiko?

  AtsakytiPanaikinti