2016 m. rugpjūčio 29 d.

LANGŲ PASIRINKIMAS

 
Langų pasirinkimas sukelią nemažą galvos skausmą daugeliui statytojų. Norisi, kad langai būtų geri, šilti ir sandarūs, bet kartu ir nebrangūs. Žinom, kad taip nebūna, tad tenka ieškoti įvairių variantų ir patiems viską gerai apgalvoti bei apskaičiuoti.

Apie tai, kaip pasirinkti gerus langus, rašo daugelis blogerių statytojų. Pavyzdžiui, man suprasti, kas yra kas langų pasaulyje, labai padėjo Rolando įrašas apie langų pasirinkimo kriterijus. Nieko geriau ir gudriau čia nesugalvosi, tad savo įraše noriu atkreipti dėmėsį į šiek tiek kitokius langų pasirinkimo aspektus ir papasakoti apie mūsų namo langus.

Langų mūsų name nedaug, tik 20,5 kv.m., o tai yra : 2 langai ir 2 vitrinos (viena su durimis į terasą) pirmame aukšte ir 3 langai antrame aukšte. Taip pat yra 5 stoglangiai, tačiau dėl jų problemų nebuvo: kitų firmų nei Velux net nesvarstėme, taigi pagal kambarių plotą išsirinkome tinkamą langų dydį, modelį ir užsakėme. Stoglangiai įmontuoti jau senokai ir apie juos nėra ką per daug pasakoti.

Kadangi planuojame name turėti rekuperacinę vėdinimo sistemą, apsvarstėme, ar labai reikalingi varstomi langai. Nutarėme, kad iš 7 langų varstomas bus tik vienas virtuvėje ir, žinoma, terasos durys. Antrame aukšte bus du aukšti langai iki pat grindų, tad jeigu jie būtų atidarinėjami, reikėtų daryti tokį vadinamą prancūzišką balkonėlį, kuris mums (net ir stiklinis) visiškai ne prie širdies. Be to, kadangi langai nevarstomi, jie galės būti ir be perskyrimų - vientisi, kas mum taip pat žymiai gražiau. Be viso to, suprantama, kad nevarstomi langai kainuos pigiau, juk nereikia jokių rankenų ir kitų varstymo mechanizmų.

Projekto 3D vizualizacijoje namas yra su baltos spalvos langais, tad taip ir palikome. Mums patinka, kad yra šioks toks kontrastas su tamsiomis sienomis. Ir žinoma, baltos spalvos langai - pigesni!

Mūsų pasirinkimas - Veka Softline 82MD langų profilių sistema: 7 kamerų, 82 mm pločio langai, 48 mm stiklo paketas, argono dujos, deklaruojamas Uf = 1,0.

Praktiškai rinkomės tarp šių ir Veka Alphaline 90MD. Nors Alphaline teoriškai šiltesni, buvome patikinti, kad su tiek langų šilumos daug neprarasime ir su Softline. Langų angas matavęs firmos atstovas taip pat rekomendavo Softline dėl stabilesnio ir tvirtesnio rėmo, kas mums pasirodė gana svarbu dėl didelių vitrinų. Ir kas be ko, nors ir keliais šimtais eurų, bet Softline 82MD - pigesni.

Langus užsakėme iš UAB Reganas, terminas - 5 savaitės. Paskaičiuota kaina su montavimo darbais - 2800 eur. 

Pabaigai, keli patarimai iš mūsų ne visai vykusios (bet su gera pabaiga) langų pasirinkimo istorijos:
 • Skirkite pakankamai laiko tinkamų langų paieškai. Nuspręskite, kokių langų norite, kiek tam galite skirti pinigų. Išsiaiškinkite, kokie yra geriausių langų parametrai ir pagal juos orientuokites rinkdamiesi toliau.
 • Jeigu projekte yra paruošta langų specifikacija, patikrinkite, ar ji atitinka jūsų reikalavimus langams ir realią situaciją (kuri statybų eigoje gali būti pasikeitusi). Jeigu reikia, pataisykite langų dydžius, nurodykite, ar langai varstomi, pasitikslinkite spalvą. Mes neatkreipėme dėmesio į specifikacijoje nurodytus langų parametrus, taigi pradžioje gavome krūvą beverčių ir brangių pasiūlymų, sugaišome nemažai laiko.
 • Išsirinkite vieną ar kelis jums tinkamus langų profilius ir užklausas siųskite tik tais profiliais užsiimančioms įmonėms. Galima pasinaudoti ir Igno patarimais, kaip daryti langų kainos užklausas. Faktas tik, kad siųsti laiškelio "mums reikia 7 gerų langų" pirmoms 15 google rastoms įmonėms tikrai neapsimoka. Sakau iš patirties.
Labai nekantriai laukiu aš tų langų, nes namas su langais - jau visai gyvas padaras, o kai bus langai, bus jau ir fasadas, o ten dar įdomiau... Šį kartą iš manęs tiek, pratęsim su jaučiu ne ką prastesne langų montavimo istorija!

23 komentarai:

 1. Dėl varstomų langų, aš irgi ta pačią dilemą sprendžiau. Kam to reikia?
  1. Kaip išvalysite antro aukšto langus, jei jie nebus varstomi?
  2. Vasarą ko gero rekuperatorius nedirbs, kaip vėdinsitės patalpas?

  AtsakytiPanaikinti
 2. jei nevarstomi, su valymu nebus problemu?

  AtsakytiPanaikinti
 3. 1. Kopėčios, prailginti kotai valymui skirti
  2. O kodėl vasarą reikia išjungti rekuperatorių? Ar verta taupyti 5-10eur mėn, kad laikyti pravirus langus, pro kurios priskrenda musių ir uodų

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rimtom kopėčiom ir vietos nemažai laikymui reikia,be to vienas ne taip lengvai jas ir pastatysi. Keistai man atrodo sprendimas nedėti II a. varstomų langų, nebent turite daug atliekamų finansų valymo paslaugoms arba robotui :) aplink vykstant statyboms langus teks valyti labai ir labai dažnai. Lipti ant kopėčių su kibiru ir valymo priemonėmis į 6-7 metrų aukšti tikrai nepats smagiausias darbas, ypač kelis kart per metus.

   Panaikinti
  2. Taaaaip... Reikia pripažinti, kad apie langų valymą nepagalvojome :D Na, bet mąstau, ar 1-2 k. per metus pasijaudinti dėl langų valymo ar maždaug pastoviai jaudintis, kad bernai nesugalvotų langų darinėti ir pro juos laipioti (vienas iš II a. langų yra tiesiai virš mašinos stoginės). Na, taip, galima pasidaryti rakinamus langus, bet ajjj... stoglangių irgi lengvai neišsivalysi, tad jeigu jau teks laipiot, tai ir suksimės kaip nors :D

   Panaikinti
 4. Aš ir manau, kad rinktis nevarstomus langus bus klaida. Pas mus irgi bus rekuperacinė sistema, tačiau nevarstomi langai bus tik garaže... Ne tik, kad valyti taip langus yra nepraktiška, nesaugu ir sudėtinga, bet ir gaisro atveju bandysite daužti stiklo paketus? O jei rekuperacija suges? Ir dar begalė variantų. Pvz antram aukšte yra dideli siauri langai, kurių negalima daryt atidaromų, bet padarėme atverčiamus, iškabinsime ir tada galėsime nuvalyti. Gal visą gyvenimą ir negyvensite tame name, bet jei taip nutiks, tai 60ies laipioti, kad langus nuvalyti na... Kiek man žinoma 82 ir 90 rėmo sustiprinimas yra vienodas, bet taip šiluminės savybes tas pačias šiek tiek pigiau galima pasiekti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nevarstomas langas ne tik pigesnis, bet ir šiltesnis, bei šviesesnis - rėmas ir šviesą uždengia ir šilumą praleidžia.
  Valyt iš išorės gal nėra labai sunku. Tvarkingame, apželdintame sklype dulkių mažai. O žiedadulkes galima ir vandens čiurkšle nupūsti ;)
  BET yra nemažas nevarstomo trūkumas - priklausomybė nuo vėdinimo sistemos. O jei suges ar blogai veiks? Aišku, normaliame name viskas veikti turi gerai, bet turėdamas tokių baimių visuose kambariuose dariau bent 1 varstomą langą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Neapsigaukite, rekuperatorius nėra visagalis. Pasistačiau vieno aukšto namą ir taip pat planavau nevarstomus langus, bet žmona nepasirašė. Galiu konstatuoti, jog man pasisekė, kad jos neperkalbėjau.
  Visų pirma statybos etape, name bus dideli kiekiai drėgmės ir tuo metu rekuperatoriaus dar tikrai nebus, o vėdinti tai reikės. Bet čia tarkim statysit džiovintuvus ir problema išspręsta.
  Kitas niuansas - rekuperatorius tai ne kondicionierius ir jo galimybės atvėsinti namus, nukritus lauko temperaūrai, yra niekingai mažos. Atvertas langas vakare, namų temperatūrą žymiai greičiau sumažina.
  Buvom savaitei išvažiavę atostogų ir rekuperatorius netrukdomai vėdino namus. Deja grįžus jautėsi kažkoks 'sunkus' oras. Langų pravėrimas staigiai ištaisė padėti.(Priežastis greičiausiai buvo naujų baldų skleidžiami kvapai). Rekuperatorius nors ir vėdina, bet jis negali užtikrinti, kad absoliučai visas oras pasikeis.

  Kitą kartą statydamas namą, tikrai daryčiau bent po vieną vartomą langą patalpoje.

  Rekueratorius pas mane ne iš silpnesnių, gali pūsti 600 kub.m. per valandą, bet ir jis nusileidžia atvirų langų skersvėjui :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rekuperatorius turi vėsinti. Pas tamsta ne iki galo padaryta ;)
   Jei name su rekuperatoriumi tenka varstyti langus, tai blogai - sistema išsibalansuoja.
   Dėl vėdinimo statybų metu daryčiau taip: didesnė skylė sienoje ir ventiliatorius. Pro praviras duris turėtų ištraukti iš visų kambarių, po truputi.

   Panaikinti
  2. Rekuperatorius tikrai vėsina, bet tas tempas nepalyginamai lėtesnis, nei skersvėjis atidarius langus.
   Be to būna situacijų, kai kambarį reikia greitai išvėdinti(paliktas smirdantis daiktas kambaryje, virtuvėje prisvilo maistas ir pan.) Rekuperatorius atliks šią funkciją, bet jam tai užtruks minimum pusvalandį, o rezultato neretai reikia iškarto.
   Aš tikrai už rekuperatorių, bet nereikia iš jo daryt visagalį. Geriau turėti varianta išvėdinti kambarį ir kitokiu būdu.

   Panaikinti
  3. Įdomiausias variantas su priešgaisrine signalizacija, kelis kartus nestipriai prideginus puodus, kaukė ji gal kokios 5 min. nors pilnai buvome atidare kelis langus ir terasos duris, įdomu kiek laiko kauktų su rekupu ir uždarytais langais :) ?

   Panaikinti
  4. Dėl to virtuvėje ir bus varstomas langas :))) ir terasos durys :)

   Panaikinti
 7. Biški išgasdinote čia mane, bet geriau pagalvojus, vistiek beveik visose patalpose bus kas nors "atsidarančio" :D Bendroje erdvėje (virtuvė / valgomasis / svetainė) atsidarantis virtuvės langas ir durys į terasą, hole - lauko durys (blogiausiu atveju, juk galima praverti ir jas). Kad tualete nėr lango tai man iš viso nerodiklis, butuose irgi tūlike langų nėr, kažkaip neuždūstam. Tik darbo kambarys su vienu nevarstomu langu, bet jei jau prasivėdinimui, tai galima ir pro duris naujo oro įleisti, tuo labiau, kad čia pat išėjimas į lauką.

  Antrame aukšte visuose miegamuosiuose yra atsidarantys stoglangiai, vonioje taip stoglangis. Hole - nevarstomas langas, bet gal atidarius visas duris ir langus įeitų irgi šviežio oro :)))

  Pažiūrėsime praktiškai kaip čia viskas bus, bet teoriškai visgi manau, kad pasirinkom teisingai ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Miegamuosiuose stoglangiai? Na labai savotiškai suplanuoti langai jūsų name. Prie visko galima priprasti, bet kam tiek apsisunkinti tiek gyvenimą, komfortą ir savo poilsį trikdyti :/ Juk ta varstoma sistema nekažką brangiau..

   Panaikinti
  2. Nelabai supratau, o kas stoglangiuose yra blogai ir koks čia apsisunkinimas? Jeigu pažiūrėtumėte į mūsų projektą, pamatytumėte, kad antras aukštas yra mansarda, tai Pvz. vidurinis kambarys be stoglangių būtų iš viso be langų. Aj, nu bendrai ir vargo nebūtų :)))

   Panaikinti
  3. Esant krituliams bus papildomas triukšmas, nes rašėte, kad jie bus miegamuosiuose :) O kai Lietuva kritulių kraštas, tai barbens dažnai, bet kaip sakiau prie visko priprantama, gal kitus net relaksuoja tas garsas :))

   Panaikinti
  4. Tai aš matyt jau būsiu pripratusi. Praktiškai visą gyvenimą gyvenau mansardiniame bute, nejaučiau jokio diskomforto. Šiaip jau - kiek žmonių, tiek problemų :)

   Panaikinti
 8. Viskas bus gerai. Galima pagalvoti ir apie keltuvo su Švaros broliais nuoma. Pas mus butuose dalis langų nevarstomi ir neprieinami kitaip, tai mes su keliais kaimynais samdomės Brolius. Kainuot kainuoja, bet kai pagalvoji, paciam nereikia valyt:)

  O, kad nevarstomi, tai tiesa - bus siltesni, pigiau, daugiau sviesos. O variantu sustojus rekuperatoriui irgi turite. Viskas, nebesukit galvos ir judėkit su kitais klausimais!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hihihi, man patinka jūsų požiūris! Ačiū už linkėjimus!

   Panaikinti
  2. Dedu pliusa zemieciui uz pozityva ir Julijai uz pacia minti del nevarstomu, manau ir man tai pades sutaupyti langu pasirinkime;)

   Panaikinti
 9. Dedu pliusa zemieciui uz pozityva ir Julijai uz pacia minty del nevarstomu, manau ir man tai pades sutaupyti viena kita kapeika :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Aciu zinosime kur kreiptis del langu!

  ______________________
  betonavimas

  AtsakytiPanaikinti
 11. O gal ieškodami info apie langus, susidūrėte su info apie apsaugines zaliuzes iš lauko pusės? Na, turiu omenyje, gal renkantis klausė jūsų, ar dėsite tokį dalyką? Nes esu girdėjusi, kad gali reikėti kažkokių specialių langų ar bent jau specialaus pritaikymo ir kad geriau pasižiūrėt dar prieš langus dedant.. Nes vitrininių langų pas mus išeina nemažai ir tikrai norėsis turėti galimybę pasislėpti/užsidengti naktį, tik va jau vos vos nenusipirkom langų ir sustabdė tik tai, kad galbūt gali reikėti kažkokių specialių. Nors man asmeniškai atrodo, kad čia gal tik langų montavimo klausimas..?

  AtsakytiPanaikinti